Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zástupci havířovských škol prošli školením na téma kvalitní a ekonomické vaření

  • Havířov,

Náklady na potraviny se stále zvyšují. Školy se přitom snaží, aby nemusely rodičům stále zvedat ceny za obědy. S tímto problémem se snažil zástupcům škol pomoci odborník.

Jak zdravě, kvalitě připravovat jídlo a přitom za rozumnou cenu? Tak to se mohli dozvědět zástupci škol na odborném semináři, který se konal na půdě Hotelové a Obchodní školy v Havířově.

Lenka Slowiková, projektový manažer MAP: “V rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Havířov jsme připravili už druhé setkání s odborníkem ohledně stravování, protože dochází jak k finančním změnám, tak i ke změnám v trendech gastronomii, tak jsme pro ZŠ a MŠ pro jejich zaměstnance připravili toto setkání.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “V dnešní době je důležité, aby ředitelé škol a školek si to poslechli od pana doktora Svobody, protože zdravé stravování a nové trendy má v malíčku, tak já si myslím, že si tady určitě i vyzkouší ředitelky i vzorky nějaké stravy. Já si myslím, že tady o tom ten seminář bude a aby to stravování vypadalo jinak.”

Seminář vedl odborník na stravování a současně ředitel ZŠ Školní Martin Svoboda.

Martin Svoboda, lektor, ředitel ZŠ Školní: "Dá se ušetřit sezonností, dají se používat potraviny, které jsou sezónní a případně i od místních dodavatelů, pokud samozřejmě nejsou výrazně dražší. Ale může se stát pravý opak, takže hlavně sledovat nabídky dodavatelů. To by ta vedoucí měla hlavně. Podívat se, porovnávat, nebrat to jen od jednoho dodavatele. Čím déle musím skladovat potraviny, případně dokonce chladit, zmrazit, to jsou další náklady na energie. Takže, když použiji čerstvou surovinu, nemusím ji skladovat, tak ušetřím na energiích. Co se týká té náhrady, tak například u toho konkrétního másla, dá se použít pomazánkové, nebo prostě rostlinný tuk, který v řadě případech použít mohu. Zase musím vědět, u které receptury to mohu použít, u které nemohu."

Obecně se dá říct, že nejvíce manévrovacího prostoru mají školy, které vaří hodně porcí, tedy i pro jiná školská zařízení a ostatní strávníky. Mateřské školy však moc prostoru pro šetření nevidí.

Renata Slowiková, ředitelka MŠ Moravská: “Já si myslím, že už se moc nedá ušetřit. Možná vyhledávat dodavatele, kteří budou mít nižší ceny, ale v podstatě se ušetřit nedá. Ta cena potravin pro denní stravu je tak nízká. Jedině zase zvyšováním stravného, to si ale myslím, že není cesta. Takže jedině těmi dodavateli, jinak to asi nepůjde.”

Ministerstvo připravilo změnu vyhlášky o školním stravování, kdy dojde ke zvýšení finančních limitů pro potraviny na jednoho strávníka. Ta ale začne platit od března příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy