Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se bojí lékařského prostředí, proto se MŠ Radniční v Havířově změnila v nemocnici

  • Havířov,

Mateřská škola Radniční v Havířově zjistila, že děti mají velký strach z lékařů a vyšetření. Proto se zaměstnanci a rodiče rozhodli, že se to pokusí změnit a nemocniční prostředí jim originálně přiblíží.

Mateřská škola Radniční se na jeden den proměnila v nemocnici plnou odborných ambulancí, oddělení, nechyběl operační sál, nebo rehabilitace. Školka se nejdříve celý měsíc věnovala vzdělávání v oblasti lidského těla. Děti se učily orgány a jaké mají funkce, co je to krevní oběh, jaké máme části těla, či smysly.

Irena Burová, zástupkyně ředitelky MŠ Radniční: “Jelikož jsme během těchto činností zjistili, že děti mají velký strach a obavy z lékařského prostředí a vůbec z lékařů, ordinací, sestřiček, proto jsme dali všichni hlavy dohromady a zkusili jsme nemocniční prostředí lékařské přiblížit, aby se odbouraly nějaké obavy a strach dětí z lékařů. Proto jsme tuto školku během několika dnů proměnili v ordinaci, nemocnici, ve které bylo mnoho ordinací. Oční, chirurgie, rentgen, dokonce operační sál. Dále jsme měli zubní ambulanci, příjem a na přání dětí, které s námi spolupracovaly, si přály veterinární ordinaci, kde ošetřovaly zvířátka.”

Pro děti byl den z lékařského prostředí zážitkem a mnoho se také naučily.

anketa: “My jsme tam měli operační sál a ještě jsme tam měli rentgen. Dělali jsme, že si někdo lehl na stůl a tam paní učitelka Adélka operovala někoho. Dozvěděl jsem se, že na rentgenu jde vidět ne kůže, ale kosti.”
anketa: “My jsme měli oční sál. Spravovali jsme očička a co jsme ukazovali na písmenech, tak oni nám to museli opakovat.”
anketa: “Léčili jsme třeba kašel, rýmu a když bolí očička, tak jsme jako jen dali brýle.”
anketa: “Já jsem dělala zubaře a líbilo se mi to hodně a tam operovali nohy a hlavu.” A když si dělala paní zubařku, jak bychom se měli starat o zuby? “Jsme tam dali plombu a vrtali jsme vrtačkou.” A co bychom měli dělat, aby se nám zoubky nezkazily? “Čistit si zuby.”
anketa: “My jsme poslouchali srdíčko a ještě jsme tady píchali.”
Irena Burová, zástupkyně ředitelka MŠ Radniční: "Opravdu jsme se snažili co nejvíce a teď ještě dále čerpáme z tohoto dne, kdy ambulance jsou otevřené nadále a děti už bez problémů dovedou si hrát, dovedou si povídat a opravdu slyšíme i tady tuto větu, paní učitelko my už se nebojíme lékaře.”

Jáchyme, když teď půjdeš k paní doktorce nebudeš se bát?

anketa: “Ne, protože už vím, že to nic není.”


Pro prožitkové učení zábavnou formou se nadchli i rodiče, kteří se ve velké míře podíleli na vybavení nemocnice a ordinací. Za což jim zaměstnanci školky moc děkují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy