Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro lupiče si pár dnů po útoku s pistolí v Havířově přijela zásahovka

  • Havířov,

V neděli dopoledne mohli Havířované sledovat průjezd kolony houkajících policejních vozidel skrz centrum města. To si havířovská kriminálka společně s krajskou zásahovkou přijela pro 32letého muže podezřelého z loupežného přepadení prodejny.

K samotnému loupežnému přepadení došlo o několik dnů dříve, ve středu 8. března. Lupič si jako cíl vybral malou prodejnu tabáku v centru města u křižovatky Národní třídy s Lipovou ulicí. 

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: "Vpodvečer po vykopnutí dveří vstoupil do jedné provozovny maskovaný ozbrojený muž. Obsluhu ohrožoval zbraní a požadoval vydání finanční hotovosti. Vylekaná žena po něm hodila bankovky, které měla v tu chvíli v ruce, a když je sbíral ze země, začala po něm házet i mince. Cigarety, které na odchodu ještě požadoval, mu s odkazem na to, že je nemají, nedala. Když z provozovny odešel, žena bezprostředně kontaktovala linku 158."

Zvukový záznam volání na tísňovou linku policie zveřejnila společně s informacemi o dopadení pachatele. 

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: "Havířovští policisté a kriminalisté „rozjeli“ rozsáhlé pátrání po možném pachateli. V rámci prověřování činu zajistili množství stop, vyslýchali svědky. Jejich místní a osobní znalost a vyhodnocování získaných stop a dalších poznatků je během necelých čtyř dnů dovedlo k možnému pachateli, kterého v neděli za přispění kolegů ze zásahové jednotky zadrželi. Ještě týž den kriminalisté dvaatřicetiletého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Obviněný svou trestnou činnost nepopíral, kriminalistům vše doznal. Uvedl, že neví, kolik peněz uloupil, ale už všechny utratil. Aby se nesnažil vyhnout trestu či trestnou činnost neopakoval, cestou státního zástupce podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let."

Policisté na případu dále pracují a není vyloučeno, že se jim podaří prokázat, že obviněný má na svědomí i jiné loupeže. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy