Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se běžel maraton v okolí řeky Lučiny

  • Havířov,

Nadšenci běhu si mohli v Havířově vyzkoušet zaběhnout maraton. Startovalo se z náměstí Republiky odkud je to jen kousek do přírody a okolí řeky Lučiny.

Okolí kolem řeky Lučiny v Havířově neslouží jen k procházkám. V neděli se tam běžel První havířovský maraton. Na závodníky čekalo celkem devět okruhů. Kdo se necítil na celých 42 kilometrů, mohl zvolit i kratší trať.

Petr Wala, organizátor: "Dneska je to poprvé, kdy startujeme z náměstí a ta účast bude kolem sto běžců, víc neočekáváme. Do budoucna by se to mohlo zvětšovat, ale u těch vytrvalostních závodů, málokdo uběhne maraton. Takže nečekáme, že tady budeme mít tisíc lidí."
anketa: “Běhám skoro každý týden. Takže kolem deseti kilometrů pořád ještě uběhnu. Trať je to pěkná, protože to je okruhové, takže se mi to líbí a je to moje gusto.”
anketa: “Chci to vyzkoušet hlavně, proto jsem si vybral maraton. Čekají mne takové závody jako B7. Já běhám spíše ty ultratraily a silnice v rámci našeho ostravského klubu. Těším se na to.”
anketa: “Běhám už docela dlouho, takže bych chtěla vyzkoušet maraton a Havířov je blízko, takže to byla taková výzva, že si nemusím dělat výlet někde do velkého města a na maraton, kde bude 1500 lidí. Že si to prostě jen vyzkouším a tím, že to je malý maraton, tak když nedokončím, tak to bude menší ostuda.”

V cíli byl nakonec nejrychleji běžec Jiří Kabaja, který maraton zvládl v čase 3:08. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy