Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útěk v řetězech přinesl opět pořádnou dávku adrenalinu

Havířov |

V Havířově se konal již 16. ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech. I tentokrát na vězně čekala náročná trasa plná bahna a studené vody.

Na náměstí Republiky v Havířově si 17 dvojic dobrovolně nasadilo pouta a se zakrytýma očima nastoupilo do autobusu. Kam vězně tentokrát odvezou, netušili, protože o tom je právě adrenalinová soutěž Útěk v řetězech.

Michal, soutěžící: "Letos jsem podruhé. Loni to byla pecka, tak jsem si řekl, že to zkusím znova. Loni jsem byl s jedním bráchou a letos jdu s druhým.” Co od toho letošního ročníku očekáváte? “To stejné, jako loni. Adrenalin, pot, bahno, vodu.”
Sebastián, soutěžící: “Přemlouval mě do toho dlouho. Říkal, že to je hodně adrenalinu a to je přesně to, co hledám, takže se těším.” Myslíš, že zůstaneš takto čistý, jak jsi? “Každopádně ne, vůbec s tím nepočítám.”

Co si celkově myslíte o té soutěži?

Pavel, soutěžící: “Že je to strašná blbost, ale když člověk doběhne, tak je to moc fajn, je to super.”
Marián, soutěžící: “Nevím, proč to dělám, ale je to prostě sranda a hlavně jde o ten pocit potom. To je k nezaplacení a uvidíme, jak to dopadne.” Kam myslíte, že vás letos odvezou? “Zatím to bylo vždy někam Karviná, Ostrava a včera jsme se o tom bavili, že by to mohl být Frýdek, uvidíme.”
Barbara, soutěžící: “Takže já jdu tuto soutěž vlastně poprvé a čekám zážitky a snad dorazíme zpátky v pořádku.”

Vězně odvezl autobus tentokrát do Frýdku-Místku, kde dostali mapu.

Milan Zupko, organizátor soutěže: “Tak první úkol bylo přenést přes řeku Ostravici s Frýdku-Místku z jednoho parčíku, kde jsme začínali, svíčku tak, aby nezhasla přes řeku. Původně byla plánovaná přes řeku, která byla po kotníky, ale díky nedávným dešťům, to bylo po pás, někteří zapadli celí. Potom pokračovali, museli přenášet zraněného, to je svého kolegu, střílet z obrovského praku na cíl, podlézat kruhy plné vody, kde museli hledat významné datum. Dále potom si přivázali pneumatiku, museli s ní běžet zhruba půl kilometru a na konci jsme to opět završili oblíbenou disciplínou střílení včeliček do zad.”

Zatímco se vězni snažili podle mapy vrátit, na náměstí po celý den probíhal bohatý program. Vyvrcholením pak bylo vyhlášení těch nejlepších dvojic.

Michal, vítěz 16. ročníku Útěku v řetězech: “Bylo to super, jako vždycky a největší výhoda naše byla, že jsme si vzali folii, takže se nám nerozmočila mapa hnedka ze startu. A bylo to těžké, jako vždycky, bylo letos strašně bahna. Když jsme se tam museli plazit, tak to jsem ho vůbec neunesl, protože jsme museli být na zádech. Hodně vody, hodně bahna, to bylo letos.” Jaký je pocit z vítězství? “Výborný samozřejmě. Dostali jsme kolo, sice máme jedno pro dva, ale vlastně jsme dostali i druhé, takže vlastně máme každý svoje."
Viktor, vítěz 16. ročníku Útěku v řetězech: “Letos trošku natrénované bylo, ale je pravda, že jsem se cítil jako koule u nohy, naštěstí mě vždycky odtahal, takže super. Letos byl největší zážitek, že jsem mu nechal tu mapu celou a mám pocit, že jsme se skoro vůbec neztratili. Opravdu jsme šli tak, jak jsme chtěli.” Co říkáš na první místo? “Peckovní, jako vždycky. Prostě kluci to umí zařídit a je to velké poděkování pro Milana Zupka, to je jednoznačné. Za to, co pořádá tady v takovém městě.”
Michal, vítěz 16. ročníku Útěku v řetězech: “Abych taky dodal, určitě velké poděkování organizátorům za to, že mají neustále energii to pořád pro nás dělat a je to vlastně zadarmo, nás to nic nestojí. Takže díky moc.”

Energie celému organizačnímu týmu nechybí a už nyní plánují další 17. ročník.

Nahlásit chybu


K tématu

V Havířově se uskuteční další ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech

4. října 2025 9:11 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se uskuteční další ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech. Akci popsal v besedě organizátor Malin Zupko.

Soutěž Útěk v řetězech přinesla opět pořádnou dávku adrenalinu

13. října 2025 9:25 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se konal již 16. ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech. I tentokrát na vězně čekala náročná trasa plná bahna a studené vody.

ADRA si váží svých pracovníků, kteří pomáhají v obchodech

13. prosince 2024 9:32 | Havířov | Bára Kelnerová

Humanitární organizace ADRA pomáhá potřebným a zároveň vytváří pracovní příležitosti. Dary od veřejnosti a práce zaměstnanců i dobrovolníků zajišťují, že tyto projekty mohou pomáhat stále více lidem.


Řídil i přes zákaz řízení a vydával se za příbuzného. Kontroly nákladních aut odhalily několik prohřešků

Dnes 10:01 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Zákaz řízení, přetížené vozidlo nebo jízda bez přestávky. Moravskoslezský KAMION - TEAM řešil různá porušení zákona. V jednom případě kamioňák jezdil se zákazem řízení. Při kontrole uvedl údaje příbuzného.

Poruba pečuje o stromy a zeleň také v zimním období. Zaměřuje se na ořezy

Včera 17:19 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba nepřestává pečovat o stromy a zeleň také v podzimním a zimním období. Takzvaný vegetační klid využívá především k bezpečnostním a zdravotním ořezům stromů a k odstraňování parazitujícího jmelí.

Škola F. Hrubína otevřela zrekonstruovaný bazén, děti jsou nadšené

Dnes 8:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaný školní bazén na ZŠ Františka Hrubína v Havířově znovu slouží stovkám dětí. Rozsáhlá rekonstrukce stála radnici téměř 20 milionů korun. Bazén budou využívat i ostatní organizace.

Hejtman MSK se starosty největších měst Územního obvodu Bruntál ocenil nejlepší policisty roku 2025

Včera 18:05 | Bruntál | Karel Soukop

Více než tři desítky příslušníků Policie ČR ze všech profesních útvarů Územního obvodu Bruntál se sjely do Rýmařova k vyhodnocení své roční práce. Hejtman MS kraje společně se starosty největších měst okresu a ředitelkou Územního obvodu Bruntál ocenil nejlepší policisty roku.

MPO v předvánočním čase posílila hlídky

Včera 17:02 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava v předvánočním čase posiluje hlídky a informuje občany o možných rizicích. V Porubě dohlíží na místa s vyšší koncentrací lidí.

Kriminálka vyšetřuje partnerský incident v Třanovicích, žena v nemocnici zemřela

Včera 7:51 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Od úterního večera vyšetřují moravskoslezští kriminalisté násilný incident, který se odehrál v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Po smrti je žena a pes.

Okrádal hokejisty během tréninku. Recidivista nakradl věci za 130 tisíc korun

Včera 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Prý se chtěl dívat na hokej, místo toho ale kradl z šatny hokejistů. Bral vše, co mu přišlo pod ruce - mobily, hodinky, zlatý prsten a peněženku s hotovostí. Celkem nakradl věci za 130 tisíc korun. Muž byl už v minulosti trestán. Teď mu hrozí až pět let ve vězení.

Mariánské Hory jsou v plné zimní pohotovosti. Obvod investoval miliony do modernizace techniky

Zimní údržba v Mariánských Horách a Hulvákách se každoročně týká desítek kilometrů komunikací, chodníků i veřejných prostor. Obvod v posledních letech investoval miliony korun do modernizace techniky a posílení pracovních týmů. A letošní sezona už se naplno rozjela.

Turistka se zranila v Beskydech. Na pomoc byl vyslán vrtulník

Včera 10:12 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Žena si poranila kotník na horách. Do nepřístupného místa na hřeben Smrku byl vyslán vrtulník. Letečtí záchranáři společně s horskou službou ženu úspěšně našli. Turistka byla zachráněna pomocí palubního jeřábu vrtulníku a předána do nemocniční péče.

Další ročník SeniorOVY akademie končí. Účastníci jsou nadšeni

Včera 11:17 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Unikátní projekt ostravské městské policie SeniorOVA akademie má za sebou další ročník a i tentokrát jsou účastníci nadšeni. Strážníci pro seniory připravili přednášky na aktuální témata v oblasti bezpečnosti a také oblíbené exkurze.

V Galerii KD Radost je k vidění vánoční výstav betlémů

Dnes 12:07 | Havířov | Bára Kelnerová

Městské kulturní středisko uspořádalo i v letošním roce výstavu betlémů v Galerii Kulturního domu Radost. Návštěvníci mohou obdivovat dřevěné, keramické či paličkované betlémy, ale také retro Vánoce 70. a 80. let.

Halové mistrovství ČR v tenise přivedlo do Havířova budoucí hvězdy

Dnes 8:26 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se potřetí odehrálo halové Mistrovství České republiky v tenise mužů a žen. Turnaj přilákal špičkové hráče z celé republiky. Organizátoři by chtěli v budoucnu uspořádat i mezinárodní soutěž juniorů.

Klienti Santé ukázali tvůrčí talent na prodejní výstavě v budově magistrátu

Dnes 8:19 | Havířov | Bára Kelnerová

Vánoční atmosféra zaplnila i prostory havířovského magistrátu. Postarali se o to opět klienti Santé, kteří několik měsíců tvořili výrobky pro prodejní výstavu.

V Havířově se opět konalo MČR v tenise mužů a žen

Včera 11:46 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se potřetí odehrálo halové Mistrovství České republiky v tenise mužů a žen. Turnaj přilákal špičkové hráče z celé republiky. Organizátoři by chtěli v budoucnu uspořádat i mezinárodní soutěž juniorů.

Horníci prosí o požehnání – i v době, kdy se šachty zavírají

Včera 9:56 | Stonava | Jiří Brzóska

Ve stonavském kostele děkovali za ochranu a prosili svou patronku svatou Barboru o přímluvu do dalších dnů. Přestože těžba černého uhlí už brzy skončí, tradice i víra horníků zůstávají. Někteří z nich vzpomínají, jak je Barborka chránila v těch nejnebezpečnějších chvílích pod zemí.

Zastupitelé schválili rozpočet obce na rok 2026

10. prosince 2025 14:20 | Stonava | Jiří Brzóska

Jedním z klíčových bodů 20. zasedání Zastupitelstva obce Stonava, které se uskutečnilo v pondělí 8. prosince, bylo schválení rozpočtu na rok 2026.

Útěk v řetězech přinesl opět pořádnou dávku adrenalinu
Vydáno 14. října 2025 10:30, Havířov, Bára Kelnerová
V Havířově se konal již 16. ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech. I tentokrát na vězně čekala náročná trasa plná bahna a studené vody.

Na náměstí Republiky v Havířově si 17 dvojic dobrovolně nasadilo pouta a se zakrytýma očima nastoupilo do autobusu. Kam vězně tentokrát odvezou, netušili, protože o tom je právě adrenalinová soutěž Útěk v řetězech.

Michal, soutěžící: "Letos jsem podruhé. Loni to byla pecka, tak jsem si řekl, že to zkusím znova. Loni jsem byl s jedním bráchou a letos jdu s druhým.” Co od toho letošního ročníku očekáváte? “To stejné, jako loni. Adrenalin, pot, bahno, vodu.”
Sebastián, soutěžící: “Přemlouval mě do toho dlouho. Říkal, že to je hodně adrenalinu a to je přesně to, co hledám, takže se těším.” Myslíš, že zůstaneš takto čistý, jak jsi? “Každopádně ne, vůbec s tím nepočítám.”

Co si celkově myslíte o té soutěži?

Pavel, soutěžící: “Že je to strašná blbost, ale když člověk doběhne, tak je to moc fajn, je to super.”
Marián, soutěžící: “Nevím, proč to dělám, ale je to prostě sranda a hlavně jde o ten pocit potom. To je k nezaplacení a uvidíme, jak to dopadne.” Kam myslíte, že vás letos odvezou? “Zatím to bylo vždy někam Karviná, Ostrava a včera jsme se o tom bavili, že by to mohl být Frýdek, uvidíme.”
Barbara, soutěžící: “Takže já jdu tuto soutěž vlastně poprvé a čekám zážitky a snad dorazíme zpátky v pořádku.”

Vězně odvezl autobus tentokrát do Frýdku-Místku, kde dostali mapu.

Milan Zupko, organizátor soutěže: “Tak první úkol bylo přenést přes řeku Ostravici s Frýdku-Místku z jednoho parčíku, kde jsme začínali, svíčku tak, aby nezhasla přes řeku. Původně byla plánovaná přes řeku, která byla po kotníky, ale díky nedávným dešťům, to bylo po pás, někteří zapadli celí. Potom pokračovali, museli přenášet zraněného, to je svého kolegu, střílet z obrovského praku na cíl, podlézat kruhy plné vody, kde museli hledat významné datum. Dále potom si přivázali pneumatiku, museli s ní běžet zhruba půl kilometru a na konci jsme to opět završili oblíbenou disciplínou střílení včeliček do zad.”

Zatímco se vězni snažili podle mapy vrátit, na náměstí po celý den probíhal bohatý program. Vyvrcholením pak bylo vyhlášení těch nejlepších dvojic.

Michal, vítěz 16. ročníku Útěku v řetězech: “Bylo to super, jako vždycky a největší výhoda naše byla, že jsme si vzali folii, takže se nám nerozmočila mapa hnedka ze startu. A bylo to těžké, jako vždycky, bylo letos strašně bahna. Když jsme se tam museli plazit, tak to jsem ho vůbec neunesl, protože jsme museli být na zádech. Hodně vody, hodně bahna, to bylo letos.” Jaký je pocit z vítězství? “Výborný samozřejmě. Dostali jsme kolo, sice máme jedno pro dva, ale vlastně jsme dostali i druhé, takže vlastně máme každý svoje."
Viktor, vítěz 16. ročníku Útěku v řetězech: “Letos trošku natrénované bylo, ale je pravda, že jsem se cítil jako koule u nohy, naštěstí mě vždycky odtahal, takže super. Letos byl největší zážitek, že jsem mu nechal tu mapu celou a mám pocit, že jsme se skoro vůbec neztratili. Opravdu jsme šli tak, jak jsme chtěli.” Co říkáš na první místo? “Peckovní, jako vždycky. Prostě kluci to umí zařídit a je to velké poděkování pro Milana Zupka, to je jednoznačné. Za to, co pořádá tady v takovém městě.”
Michal, vítěz 16. ročníku Útěku v řetězech: “Abych taky dodal, určitě velké poděkování organizátorům za to, že mají neustále energii to pořád pro nás dělat a je to vlastně zadarmo, nás to nic nestojí. Takže díky moc.”

Energie celému organizačnímu týmu nechybí a už nyní plánují další 17. ročník.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000051117/utek-v-retezech-prinesl-opet-poradnou-davku-adrenalinu