Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Florbalový klub se snaží udržet děti u sportu i pomocí výukových videí

Florbalový klub v Horní Suché má více než 160 členů. Od malých dětí až po veterány. Od října však nemohou společně trénovat. Klub se snaží dělat maximum, aby byl co nejvíce zejména s dětmi v kontaktu, a to i za pomocí výukových videí.

Petr Krucina, předseda FBK Horní Suchá: "U těch malých dětí tam jsme chtěli zůstat co nejvíce v kontaktu, protože ta přípravka je vlastně rozvoj toho všeho. Rozvoje sportu plus motorické dovednosti. Ten začátek byl dobrý, účast byla vysoká, ale postupně to opadá, ale snažíme se hledat nějaké soutěže, jak jim to zpestřit. Ta výuková videa nám připravil náš odchovanec, momentálně student tělovýchovné fakulty v Brně. Je jich asi 25 a postupně na sebe navazují a jsou na motoriku, posilování, na práci s holí a míčkem. Jim přijde trénink do té skupiny, který mají absolvovat.”

Hodně záleží také na tom, jak doma děti podporují rodiče. Až přijde rozvolnění trenér si přeje, aby děti byly po sportu hladové a vrátily se v plném počtu.

Petr Krucina, předseda FBK Horní Suchá: "Já věřím, že většina bude hladových, ale už po té jarní vlně vím, že někteří nepřijdou. Co mám největší obavy, my jsme přišli o dva roky přípravky a to je největší tragédie. Pokud se to nepodaří nějak zacelit, tak vznikne dvouletá díra, když máme celou strukturu od přípravky až po veterány.”

Pokud to situace umožní, plánuje klub na počátku prázdnin uspořádat letní kemp pro všechny mládežnické kategorie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy