Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičská zbrojnice v Horní Suché prochází rozsáhlou rekonstrukcí

Budova hasičské zbrojnice v Horní Suché byla postavena ve třicátých letech minulého století. A je zřejmé, že technický stav už nevyhovoval. Rekonstrukce se plánovala mnoho let. Zázemí zde má výjezdová jednotka a zejména mládež, která se věnuje požárnímu sportu.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Na zcela jiné úrovní bude sociální zázemí, bude tam větší garáž pro větší vozidlo, bude tam společenská místnost, prostě bude to mít úroveň, kterou si naši hasiči zaslouží.”

Během stavby se bude muset obec vypořádat s jedním technickým problémem.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Bohužel v místě, kde budou garáže vede tlakové potrubí plynovodu, která zásobuje ne jen tuto sportovní halu, ale i další rodinné domky. Je to komplikované, domy nemůžeme odstřihnout ani na chvilku od plynu, takže současně děláme přeložku a současně stavíme."

Na základě statického posudku dojde i k výměně střechy. Po dobu rekonstrukce nemůže být výjezdová jednotka aktivní, naopak mladí hasiči v náhradních prostranstvích budou pokračovat v přípravách na soutěže.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Opravdu je to vysoká částka, bude nás to stát zhruba 16,5 milionu korun. Zkoušeli jsme různé dotační tituly, bohužel v té době nebyly žádné. Teď nějaký vypsán je, ale bohužel už jsme začali a ty dotační podmínky nedovolují financovat už rozestavěné stavby, takže 100% stavby bude hrazeno z rozpočtu obce.”

Hasiči by se měli vrátit do nově zrekonstruovaných prostor za rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy