Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se poprvé zapojily do soutěže Nejtvrdší hasič přežije, která se konala v Horní Suché

Soutěž Nejtvrdší hasič přežije je velice známá a mezi sportovci oblíbená. Nyní si náročné disciplíny mohly vyzkoušet i děti od 3 do 18 let. Celkoví vítězové budou známi až po absolvování čtyř závodů, které se budou konat v různých částech MSK.

VIDEO: TV Polar

V Horní Suché se konal nultý ročník pohárové soutěže mládeže Nejtvrdší hasič přežije. Na silné malé hasiče čekalo osm disciplín. Cílem bylo zdolat všechny překážky v co nejkratším čase. Soutěžilo celkem 115 dětí rozdělených do různých věkových kategorií od tří až do osmnácti let.

Jana Sikora , SDH Horní Suchá: "První je rozmotání hadic, překážka přes pneumatiky, dále je tam přenášení závaží, takže pěti litrový barel vody tahají. Zdolávají tunel, běží přes příkopovou stěnu. Dále je tam hammer box, kde pomocí kladiva dávají dvacet, nebo čtyřicet úderů, následně máme překonání žebříkové stěny, smotání hadic.”

Kvůli pandemii toho děti moc dopředu nemohly natrénovat a v horkém počasí se pěkně při plnění disciplín zapotily.

anketa: "Jak jsem byla doma, tak jsem se nepřipravovala, nic jsem nedělala. Jsem ráda, že si konečně můžeme zazávodit, že vidím lidi a že můžeme někdy i vyhrát.”
anketa: "My jsme začali trénovat v pátém měsíci. Doma přes covid jsme si udělal bandasky a trénoval jsem. A potom jsme začali trénovat s petkami. Potom se mi časy lepšily. Dneska se mi běželo dobře, myslím si, že dopadnu dobře.”

Celkem v Moravskoslezském kraji se budou konat čtyři tyto soutěže, kdy na konci bude vyhlášen celkový vítěz v jednotlivých kategoriích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy