Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzpěrači z Horní Suché patří mezi světovou špičku

Vzpěrači v Horní Suché mají opravdový důvod k oslavám. Dva jejich svěřenci dosáhli těch nejlepších úspěchů na ME i na MS.

Nejdříve se podařil skvělý výkon na ME ve Finsku do 20 let Františku Polákovi.

František Polák, vzpěrač: "Jsem se stal mistrem Evropy v trhu a v nadhozu jsem skončil třetí a celkově jsem získal druhé místo."

Ty jsi asi ukončil svou kariéru do dvaceti let tím nejlepším výsledkem. Jaké to je?

František Polák, vzpěrač: "Můžu říct, že to dopadlo dobře jak pro mne, tak pro oddíl i pro Český svaz vzpírání a jsme spokojeni.”

V kategorii do 17 let pak triumfoval Alexandr Džobák.

Alexandr Džobák, vzpěrač: "Byl jsem v Saúdské Arábii na MS. Tam jsem udělal myslím, že pěkně. Byl jsem první v nadhozu, čímž jsem se stal mistrem světa v nadhozu. Druhý jsem skončil ve dvojboji a v trhu. Loni jsem tu měl mistrovství on-line, ale to nebylo ono. Tam byla atmosféra, všechno. Měli jsme také čas se podívat na památky.”
Emil Brzoska, trenér: "Udělali mi obrovskou radost, protože se nám to povedlo. Obě soutěž byly plně nabité. V Saúdské Arábii byla obsazena 65 zeměmi světa. Což není málo a přesto jsme tam uspěli. Kluci na to poctivě připravovali a samozřejmě bez tréninku by to nešlo. Chodíme trénovat pětkrát týdne, to znamená, že ten výsledek je velmi dobrý.”

Trenér i talentovaní mladí vzpěrači věří, že by se mohli dostat i na vysněnou olympiádu v roce 2024.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy