Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Folklorní soubor Suszanie z Horní Suché uspořádal jedinečnou přehlídku krojů

Folklorní soubor Suszanie z Horní Suché má široký repertoár a současně má i obsáhlou sbírku lidových krojů. Zcela výjimečně mohla celou tuto sbírku vidět také veřejnost.

Málokterý folklorní soubor se může pyšnit tolika různými kroji jako Suszanie z Horní Suché. A není divu, soubor má široké zaměření a působí již od roku 1953. Nyní se členové rozhodli kroje ukázat široké veřejnosti v Domě PZKO.

Barbara Mračnová, vedoucí souboru Suszanie Horní Suchá: "Je to výstava výjimečná, protože nikdy v minulosti se neorganizovala. Je to zapříčiněno tím, že ta naše krojová šatna je tak bohatá, tam je tolik různých druhů krojů, že nám bylo líto to nevystavit. Jsou tu kroje, které my nejvíce využíváme k vystoupením. Záleží, kde jedeme, na jakém festivalu vystupujeme.”

Výstavu navštívila také polská generální konzulka i náměstek hejtmana MSK.

Izabella Lucyna Wollejko-Chwastowicz, generální konzulka PL v Ostravě: "Chtěla bych pogratulovat nápadu, bylo to těžké po covidu, ale ukazuje to nový směr, kterým by měl polský kulturně osvětový svaz pokračovat."
Stanislav Folwarczny,(ODS), náměstek hejtmana MSK : "Je tady opravdu velmi zajímavá přehlídka krojů a jsem také rád, že se na té výstavě také podílí krajské organizace, a to konkrétně Muzeum Těšínska."

Folklorní soubor sklízí úspěchy nejen v České republice, ale také se pravidelně účastní mnohých festivalů v zahraničí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy