Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skvělá kariéra Marioly Weiser z Horní Suché v americkém fotbale

Mariola Weiser je rodačka z Horní Suché a vynikající hráčka amerického fotbalu. Tomuto sportu se věnuje už 9 let, kdy začínala v Brně.

Mariola Weiser, hráčka Brno Amazons, trenérka: "Začala jsem hrát, trénovat a po roce a půl jsem dostala nabídku hrát v USA. Tam jsem odehrála jednu sezonu. Potom jsem se vrátila do Brna a hrála jsem dalších pět nebo šest let. A momentálně jsem se vrátila na rodnou hroudu do Havířova, kousek od Horní Suché a pomáhám holkám z Ostravy a společně hostujeme v Brně Amazons.”
Lenka Vavrisová, hlavní trenérka Brno Amazons: "Pomáhá nám na ofenzivní lajně a přináší do týmu určitě spoustu zkušeností. Určitě pozitivní náladu, protože Mája je pozitivní člověk. Takže jsme rádi, že Máju máme zpátky, že nám tu ofenzivní lajnu posune někam jinam. Holky jsou z toho nadšené, trenéři jsou z toho nadšení. Takže my jsme rádi, že ji máme zpátky.”

Mariola nepůsobí jen jako hráčka, ale také jako trenérka a to nejen v kubu Brno Amazons, ale primárně je koučkou ofenzivní lajny druholigového klubu Třinec Sharks. Pomáhá také v prvoligovému týmu Ostrava Steelers. 

Alžběta Nečasová, spoluhráčka: "Mája, když s námi začala hrát, tak byla i trochu nesmělé děvče, ale díky tomu sportu, jak ji začal bavit, tak ho začala chápat, tak úplně krásně rozkvetla. Ty možnosti, které dostala třeba hrát v Americe, nebo trénovat dokonce i mužský tým v druhé rakouské nejvyšší soutěži, potom týmy tady v ČR, tak zužitkovala naprosto perfektně."

Sehranost týmu se potvrdila i při tomto zápase, kdy v Ostravě Brno Amazons porazil klub ze sousedního Polska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy