Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci Dnů NATO zavítali polští vojáci i do Karviné

  • Karviná,

Žáci karvinské Základní školy s polským vyučovacím jazykem dr. Olszaka zažili jeden velmi nevšední vyučovací den. Díky Dnům NATO ke škole přijeli polští vojáci se svou technikou. Děti se tak blíže seznámily s činností vojáků a na vlastní kůži si i jejich vybavení vyzkoušely.

V rámci Dnů NATO se v Karviné zastavili polští vojáci jednotky speciálních vojsk AGAT z Gliwic. Svou bojovou techniku rozmístili kolem Základní školy s polským jazykem vyučovacím Dr. Olszaka a byli na celé dopoledne k dipozici zvídavým školákům.

Tomasz Smilowski, ředitel školy: “Hlavně pro kluky, ale i pro holky je to zážitek, to se nevidí každý den.”

Žáci byli nadšení, s velkým zapálením a zvědavostí se střídali v kabinách vojenských aut, nechávali se namaskovat nebo si na sebe maskování oblékali. Velký zájem byl i o samotné zbraně. Zatímco starší z nich si i zastříleli, menším dětem stačilo je na chvilku podržet

anketa, žáci školy: Bylo to moc těžké, ale fajně se s tím dělalo.” “Co ses dozvěděl zajímavého? Třeba že to auto váží 6 tun.”

Mariusz Lapeta, mluvčí AGAT: “Chtěli jsme ukázat naši techniku a vybavení, které používáme v naší práci i službě každý den. Máme nejtěžší techniku, houfnice, opancéřovaná vozidla, nebo Hummery.”

Karvinská Základní škola s polským jazykem vyučovacím oslavuje v tomto školním orce své sté výročí založení, návštěva vojáků přímo v areálu školy je tak jedním z mnoha dárků, které škola symbolicky rozbaluje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy