Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci začnou na agresory používat lapaje

  • Karviná,

Karvinští strážníci začnou už brzy v ulicích města používat takzvané lapaje. Jde o pomůcku, která jim pomůže rychle zpacifikovat agresory. Prozatím lapaje využívaly ozbrojené složky na Slovensku, letušky v letadlech a nedávno se osvědčily i orlovským strážníkům.

Takhle vypadá lapaj, velmi užitečný poutací prostředek k rychlému a účinnějšímu znehybnění agresivního pachatele. S lapajem se v těchto dnech seznamují strážníci v Karviné a už brzy ho začnou používat v praxi.

Jan Paldus, školitel sebeobrany: “Když to vezmu laicky, jde o kovbojskou smyčku, kterou nasadíte na pachatele a jednoduchým principem stáhnete takže eliminujete pohyb rukama.”

Ideální použití je ve dvojici, kdy jeden strážník odvede pozornost, druhý lapaje nasazuje v oblasti trupu přes paže. Použití může být širší, třeba i na nohy nebo na každou ruku zvlášť.

Lubomír Greň, MP Karviná: “Čím dál tím víc se setkávají strážníci s agresivními osobami a proto je lapaj velmi potřebná záležitost.”

anketa, strážníci: “Manipulace je dobrá, jsme spokojeni s tím lapajem.” “Bude to účinné na ty pachatele si myslím.”

Lapaje se dají používat opakovaně, utažený lapaj se posléze uvolňuje klíčkem v okamžiku, kdy už má agresor nasazená pouta. U sebe ho strážníci budou mít v brašně s trhacím systémem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy