Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střelecká soutěž prověřila strážníky a policisty

  • Karviná,

Už podeváté se na karvinské střelnici uskutečnila střelecká soutěž pro příslušníky ozbrojených složek. O putovní pohár tady vedli souboj strážníci a policisté z různých měst naší republiky. Soutěž měla prověřit manipulaci se zbraní, šikovnost, přesnost i rychlost.

Na střelnici v Karviné se uskutečnil další ročník střelecké soutěže o putovní pohár primátora města určené pro příslušníky ozbrojených složek, strážníky a policisty kromě Karviné i například z Brna, České Třebové nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Lubomír Greň, strážník MP Karviná: “Soutěží se ve třech zajímavých disciplínách, nejedná se pouze o statickou střelbu, ale ten závodník musí překonat různé překážky a plnit úkoly.”

Splnit zadaný úkol v co nejlepším čase a co nejpřesněji se pokusil i zkušený a střelecky velmi úspěšný strážník z Brna Petr Otrusiník. Na svém kontě má i několik titulů jako mistr republiky v soubojové střelbě i střeleckém víceboji. I na těchto soutěžích se pokaždé umísťuje mezi prvními.

Petr Otrusiník, zástupce vedoucího odd. střelecké a taktické přípravy MP Brno: “Tady jsou kombinace různých situací, od kterých se strážníci při výkonu povolání můžou dostat. Procvičí si, zda zvládají od manipulace, přebíjení, odstraňování závad, je to střelba pod větším stresem.”

Roman Klimeš, strážník MP Česká Třebová: “Jak říkají odborníci nejlepší je střílet přesně a rychle. Snažím se nastřílet co nejlíp. Postupem let se mě daří lépe a lépe, ale že bych se hodnotil mezi nejlepší střelce, to rozhodně ne.”

Dodal Roman Klimeš, strážník Městské policie Česká Třebová. Na soutěži se nejlépe dařilo strážníkům z Ostravy, domácí Karviná skončila třetí.

Nahlásit chybu


K tématu