Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci uspěli s forenzním značením kol

  • Karviná,

Karvinští strážníci uspěli s forenzním značením jízdních kol syntetickou DNA v celorepublikové soutěži o nejlepší preventivní projekt. Do ní byli zařazeni jen ti, kteří prokazatelně dokázali zlepšit bezpečnostní situaci na území obce.

Tohle je osmdesátiletý pan Zdislav Fierla. Je jedním z cyklistů, kteří si letos nechali forenzně značit své kolo syntetickou DNA karvinskými strážníky.

Zdislav Fierla, cyklista: “Kolo jsem si nechal označit, protože jsem ho předělal na elektrokolo a hodně cestuji,“

V databázi forenzního značení s je jen z Karviné zaregistrováno více než tisícovka kol. Nejde o lokální záležitost, systém už funguje celorepublikově, je do něj zapojeno 38 obcí a měst a dokonce se kola začala značit i v sousedním Polsku a projekt se rozšiřuje na Slovensko. Za tento úspěšný projekt, který přispívá ke snížení kriminality, byli strážníci oceněni.

Václav Ožana: “V rámci Národních preventivních dnů konaných v Brně byli strážníci karvinské MP oceněni třetím místem za svůj projekt forenzního značení jízdních kol. Velice si vážíme tohoto ocenění a je pro nás velkým povzbuzením do další práce.”

Krádeže jízdních kol jsou velmi časté, z grafu mapy kriminality je ale jasné, že zcizování jízdních kol nestoupá, zlodějům se neoplatí je krást a oprávněný majitel je díky neviditelnému označení snadno dohledatelný.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy