Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v Karviné začali zájemcům vydávat testy na drogy

  • Karviná,

Strážníci v Karviné začali zájemcům vydávat testy na drogy. Měly by posloužit hlavně rodičům, kteří chtějí zjistit, jestli jejich dítě s drogami experimentuje.

Karvinští strážníci mají nově k dispozici pro zájemce z řad veřejnosti jednorázové testry na drogy. Nabízejí je především rodičům dětí a mládeže.

Václav Ožana, zástupce ředitele MP Karviná: “V rámci protidrogové prevence se karvinská městská policie rozhodla přispět rodičům dětí k odhalení toho, zda děti užívají drogy nebo ne tím, že jim poskytne protidrogové testery.”

Použití testerů je velmi jednoduché, stačí dodržet jen přiložený návod. Test dokáže odhalit nejčastěji užívané drogy jako je marihuana nebo pervitin.

Václav Ožana, zástupce ředitele MP Karviná: “V případě, že by zjistili, že drogy užívají, mají možnost obrátit se na Modrý kříž pro další pomoc.”

Podle Filipa Švehelky z Modrého kříže je lepší, pokud sem rodiče zavítají ještě před testováním dítěte.

Filip Švehelka, vedoucí poradny: “Aby věděli, jaká rizika jsou spojená s tím testováním, aby nebyli šokováni, že vyjde pozitivní test a věděli už předem, jak se zachovat a připravit na tu situaci.”

Testy si mohou zájemci vyzvednout zdarma, anonymně na služebně městské policie. Výsledky testování nemusí zpětně strážníkům sdělovat. Podobnou možnost mají například i rodiče v Třinci nebo Bohumíně.

Nahlásit chybu


K tématu
TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail