Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci pokračují v kontrolách obytných domů

  • Karviná,

Karvinští strážníci pokračují v plošných kontrolách problémových obytných domů v Karviné-Novém Městě. Společně s vlastníkem bytů zjišťují, jestli tady někdo nebydlí načerno a také co jednotlivé nájemníky trápí.

Je devět hodin ráno a do jednoho z obytných domů v Karviné-Novém Městě, kterému místní neřeknu jinak než “Dům hrůzy” vcházejí strážníci společně s pracovnicemi sociálně-právní ochrany dětí a zástupci vlastníka bytů.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Jsme zjišťovali atmosféru v domě, zda tady dochází k narušování občanského soužití. Jsme i ověřovali případné osoby, které by byly v hledáčku policie.”

Jedenáctipatrový dům se sto dvaceti byty prochází kontrolou pravidelně již několik let kvůli vandalismu, přestupkům i trestným činům. Zástupci největšího vlastníka bytů v této lokalitě byli kontrole přítomni i tentokrát.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti RESIDOMO: “MP kontrolovala zda se tam nepohybují lidé, kteří tady nemají nahlášen trvalý pobyt, my jsme kontrolovali dodržování domovního řádu a nájemní smlouvy.”

Na chodbách se také objevily školou povinné děti. To, proč nejsou ve škole, zajímalo pracovnice sociálně právní ochrany dětí.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Zjistili jsme i jeden případ podezření domácího násilí, který budeme předávat kompetentním orgánům a bude se ten případ dále řešit.”

Plošné kontroly budou pokračovat i v jiných domech. Podle zjištění strážníků jsou efektivnější a samotní slušní nájemníci je kvitují.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail