Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská SŠTaS otevírá nové technické obory

  • Karviná,

Karvinská Střední škola techniky a služeb pružně reaguje na poptávku trhu práce a zavádí nové obory, tak, aby regionální firmy měly co nejdříve kvalifikované potencionální zaměstnance. Letos otevřela žádanou Logistiku, od příštího roku nabídne žákům další nový obor, podívejte se na reportáž.

Firmy v regionu mají chronický nedostatek vyučených kvalifikovaných technických zaměstnanců, chybí schopní zámečníci, logistici, strojaři nebo elektrikáři. Karvinská Střední škola techniky a služeb sleduje poptávku trhu práce a pružně na ni reaguje otvíráním nových oborů.

Tomáš Pszczolka, učitel: “Od příštího školního roku otevíráme nový obor mechanik elektrotechnik se zaměřením na zabezpečovací, protipožární a regulační systémy.”

Každý žák, který si tento obor vybere, nebude mít v budoucnu problém najít práci.

Stanislav Greň, student: “Firmy potřebují elektrotechniky a elektrikáře, ale nedostává se jim jich, i platy jsou na těchto oborech dobré.”

Letos v září škola otevřela další z lukrativních oborů a to Logistiku. I s ní se už deváťáci mohli seznámit.

Renata Sikorová, učitelka odborných předmětů: “Je to o tom umět logicky přemýšlet, jak dostat správné věci ve správný čas na správné místo.”

S každým novým oborem a řemeslem se žáci základních škol seznamují nejen teoreticky, ale jak vidíte i prakticky, například prostřednictvím tradiční akce Brána řemeslům otevřená.

Nahlásit chybu


K tématu
MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail