Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská rájecká nemocnice pořídila nový inkubátor

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji pořídila díky dotaci města nový inkubátor pro novorozence. Má spoustu výhod, například přehledný displej, který umožňuje lékařům sledovat všechny jeho životní funkce, teplotu vzduchu nebo váhu dítěte bez toho, aniž by se s ním manipulovalo.

Novorozenecké oddělení karvinské rájecké nemocnice je nově vybaveno moderním inkubátorem pro dříve narozené děti nebo pro děti, které potřebují zvýšenou adaptační péči po porodu. Zajišťuje dětem termoneutrální prostředí a oproti bývalým už zastaralým typům inkubátorů má spoustu výhod. Umí zajistit i dostatečné množství kyslíku a dokáže regulovat teplotu.

Markéta Kurovská, staniční sestra novorozeneckého odd.: “Co je výhodou, tak je integrovaná váha, což je fajn, protože můžeme zvážit miminko, které je na infuzi a nemusíme ho přenášet na jinou váhu, takže je to pro něj šetrnější.”

Dítě se nemusí přenášet ani v případě potřeby rentgenu, inkubátor je totiž vybaven deskou pro rentgenovou podložkou. Inkubátor nemocnice zakoupila díky dotaci z města Karviné

Radmila Fleischerová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “Dotaci z města jsme obdrželi na konci roku ve výši půl milionu korun. Pořídili jsme inkubátor a kostní vrtačky, které používáme na chirurgických sálech. Nemocnice doplatila jen třicet tisíc korun.”

Jan Wolf, primátor Karviné: “My se alespoň v malém snažíme pomoci nemocnicím, protože víme, že to hospodaření je složité.”

Rozpočet města také pamatuje na podporu Lázní Darkov nebo financování ordinace v Loukách.

Témata: dotace,  nemocnice,  inkubátor
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků