V Karviné najdou práci další desítky lidí

  • 21. února 2018,
  • 8:27,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V karvinské průmyslové zóně Nové Pole se na podzim loňského roku usídlila nová česká firma, zabývající se výrobou osvětlení. Od ledna začala nabízet práci lidem z Karviné a okolí, první výrobky už tady dokonce vznikají. Podle úřadu práce je v řadách nezaměstnaných dost uchazečů na to, aby tady práci našli.

Reklama

Česká firma z Valašského Meziříčí rozšířila svou výrobu do Karviné. Zázemí našla na podzim na průmyslové zóně Nové Pole, město jí prodalo dvě tamní haly. Prozatím je tady zaměstnána třicítka lidí.

anketa, zaměstnanci: “Předtím jsem pracoval v Bohumíně, jako obráběč, obsluha CNC strojů, změnil jsem zaměstnání a je to super.” “Já jsem předtím pracovala v Ostravě, tady se mi ale líbí víc, odpadlo dojíždějí.”

Příchod nové firmy do Karviné vítá mimo jiné i karvinský úřad práce. Podle jeho ředitele je v celkovém počtu nezaměstnaných dost uchazečů, kteří by tady práci najít mohlo.

Dalibor Závacký, ředitel ÚP Karviná: “Nové Pole spádově patří pod oblast Karviné a Orlové, což pro nás čítá asi 5500 uchazečů o zaměstnání, kteří by mohli najít uplatnění v této firmě.”

David Orság, generální ředitel společnosti: “My bychom chtěli do konce března, do poloviny dubna, mít tady nějakých 50 lidí, pak bude následovat rekonstrukce té vedlejší haly, tak budeme opět nabírat další lidi, do dvou let se můžeme bavit o 150 lidech.”

Firma chce také rozvíjet spolupráci s místními středními školami, které vyučují hlavně elektro obory. Zaměstnání se nabízí v pozicích operátor výroby, skladník a elektromechanik.
Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

MlčůchTrans s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu