Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné strážníci kontrolovali rodiny ze Slovenska

  • Karviná,

Karvinští městští strážníci se společně s cizineckou policií pustili do kontroly cizinců žijících na území města. Především šlo o rodiny ze Slovenska, které se sem přistěhovaly. Kontrola souvisela s novým projektem města nazvaným Bezpečná Karviná.

Strážníci MP Karviná se rozhodli v rámci projektu Bezpečná Karviná zkontrolovat několik rodin, které se do města přistěhovaly ze Slovenska. Ke kontrole si přizvali i cizineckou policii.

“My jsme měli poznatky o výskytu slovenské rodiny, respektive slovenských Romů, proto jsme přizvali cizineckou policii, protože ona má kompetence ověřovat jejich totožnost,” vysvětlil ředitel MP Karviná Petr Bičej.

Konkrétně v tomto případě, slovenské rodiny žijící v domě na Vyhlídce v Karviné-Novém Městě, bylo vše v pořádku.

“My si samozřejmě stojíme za tím, že se ty osoby stávají neodůvodněnou zátěží pro sociální systém, legislativně je vše v pořádku, nicméně ti lid budou na dávkách a je otázka, jaká je v takovýchto lidech budoucnost našeho města,” dodal ředitel.

Kontrole byl přítomný i primátor města. Přímo v terénu se přesvědčil o tom, že vyhlášení bezdoplatkových zón a jejich postupné rozšiřování, má smysl.

“Vedle je krásná budova gymnázia, takže budeme rozšiřovat tu bezdoplatkovou zónu i o tento dům, který je za mnou, protože není zdravý tento dům, když to řeknu slušně,” vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

O tom, kde takové rodiny žijí, případně kam se nastěhují, strážníci sledují. V současné době dostali poznatky o čtyřech slovenských rodinách, nicméně dvě z nich se už odstěhovaly pryč. Podle ředitele MP Petra Bičeje nejde o záležitost, která by se ve městě rozmáhala, přesto chtějí mít o cizincích přehled a sledovat, z jakých důvodů tu jsou a jestli nemají nekalé zájmy.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail