Karvinští policisté se zaměřili na viditelnost chodců

  • 14:57,
  • Karviná ,

Dopravní policisté se v celém Moravskoslezském kraji zaměřují tento týden na viditelnost chodců. Tato preventivní akce se konala i v Karviné na ulici Havířská. Jde o velmi rizikový úsek, loni tady pod koly auta zemřela chodkyně.

S nástupem podzimu, snížené viditelnosti, časté mlhy a brzkého stmívání se zhoršuje viditelnost chodců na komunikacích, Policisté v celém kraji proto zorganizovali dopravně preventivní akci na viditelnost chodců, jedna z nich se konala i v Karviné.

Policisté k této preventivní akci vybrali ulici Havířskou. Právě tady u autobusových zastávek přechází mimo přechod hodně lidí.

"Podle zákona musí být chodec označen reflexními materiály když se pohybuje mimo obec po komunikacích, nicméně my apelujeme na chodce i ve městě, aby byli viditelní,  protože zejména v tomto ročním období chodec oblečený do tmavého oblečení prostě nejde vidět. " vysvětlila mluvčí PČR Zlatuše Viačková.

O tom svědčí i  letošní statistika počtu dopravních nehod, ve kterých figurovali právě chodci.

"V okrese Karviná jsme řešili v období od ledna do současné doby 36 dopravních nehod, kde byl účastníkem dopravní nehody chodec. Z toho bohužel čtyři úmrtí. Nejvíc dopravních nehod se stalo ve městě Havířov, v Karviné byly čtyři," dodala mluvčí.

Dvě z těchto čtyř nehod byly letos v Karviné smrtelné.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků