Reklama

Karvinští policisté se zaměřili na viditelnost chodců

  • 31. října 2018,
  • 14:57,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Dopravní policisté se v celém Moravskoslezském kraji zaměřují tento týden na viditelnost chodců. Tato preventivní akce se konala i v Karviné na ulici Havířská. Jde o velmi rizikový úsek, loni tady pod koly auta zemřela chodkyně.

Reklama

S nástupem podzimu, snížené viditelnosti, časté mlhy a brzkého stmívání se zhoršuje viditelnost chodců na komunikacích, Policisté v celém kraji proto zorganizovali dopravně preventivní akci na viditelnost chodců, jedna z nich se konala i v Karviné.

Policisté k této preventivní akci vybrali ulici Havířskou. Právě tady u autobusových zastávek přechází mimo přechod hodně lidí.

"Podle zákona musí být chodec označen reflexními materiály když se pohybuje mimo obec po komunikacích, nicméně my apelujeme na chodce i ve městě, aby byli viditelní,  protože zejména v tomto ročním období chodec oblečený do tmavého oblečení prostě nejde vidět. " vysvětlila mluvčí PČR Zlatuše Viačková.

O tom svědčí i  letošní statistika počtu dopravních nehod, ve kterých figurovali právě chodci.

"V okrese Karviná jsme řešili v období od ledna do současné doby 36 dopravních nehod, kde byl účastníkem dopravní nehody chodec. Z toho bohužel čtyři úmrtí. Nejvíc dopravních nehod se stalo ve městě Havířov, v Karviné byly čtyři," dodala mluvčí.

Dvě z těchto čtyř nehod byly letos v Karviné smrtelné.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu