Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští policisté se zaměřili na viditelnost chodců

  • Karviná,

Dopravní policisté se v celém Moravskoslezském kraji zaměřují tento týden na viditelnost chodců. Tato preventivní akce se konala i v Karviné na ulici Havířská. Jde o velmi rizikový úsek, loni tady pod koly auta zemřela chodkyně.

S nástupem podzimu, snížené viditelnosti, časté mlhy a brzkého stmívání se zhoršuje viditelnost chodců na komunikacích, Policisté v celém kraji proto zorganizovali dopravně preventivní akci na viditelnost chodců, jedna z nich se konala i v Karviné.

Policisté k této preventivní akci vybrali ulici Havířskou. Právě tady u autobusových zastávek přechází mimo přechod hodně lidí.

"Podle zákona musí být chodec označen reflexními materiály když se pohybuje mimo obec po komunikacích, nicméně my apelujeme na chodce i ve městě, aby byli viditelní,  protože zejména v tomto ročním období chodec oblečený do tmavého oblečení prostě nejde vidět. " vysvětlila mluvčí PČR Zlatuše Viačková.

O tom svědčí i  letošní statistika počtu dopravních nehod, ve kterých figurovali právě chodci.

"V okrese Karviná jsme řešili v období od ledna do současné doby 36 dopravních nehod, kde byl účastníkem dopravní nehody chodec. Z toho bohužel čtyři úmrtí. Nejvíc dopravních nehod se stalo ve městě Havířov, v Karviné byly čtyři," dodala mluvčí.

Dvě z těchto čtyř nehod byly letos v Karviné smrtelné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy