Deváťáky láká ke studiu i Armáda ČR

  • 7. listopadu 2018,
  • 15:52,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V karvinském Obecním domě Družba se pro žáky devátých ročníků základních škol představily střední školy Karvinska i jiných regionů, aby jim usnadnily výběr povolání. Mezi tradičními školami se poprvé objevili i zástupci Armády České republiky.

Reklama

Prezentační výstava středních škol okresu Karviná i středních škol z jiných regionů je tradiční akcí, kterou každoročně pro žáky devátých tříd organizuje úřad práce ve spolupráci s městem, aby měli deváťáci snadnější budoucí výběr uplatnění v životě.

" Je to na jednom místě, takže v krátké době mohou navštívit 51 škol, které nabízí přehršel oborů vzdělání, které tady mají a mohou si i některé obory odzkoušet," vysvětlil ředitel karvinského úřadu práce Dalibor Závacký.

Poprvé se žákům z Karviné představila i Vojenská střední škola a vyšší odborná škola ministerstva obrany z  Moravské Třebovél.

"Nabízí dva obory, je to vojenské lyceum  a potom elektrotechnika," řekl Dalibor Lednický, pracovník štábu Rekrutačního pracoviště Ostrava.

Studium na této škole je ukončené maturitou, možnost uplatnění je například u armády v přímém náboru nebo pokračuje studiem na Univerzitě obrany v Brně.

Nepříliš atratikvní pro dnešní deváťáky jsou technické obory a manuální řemesla. A to i přesto, že jsou to práce dobře placené a o vyučené v oboru je mezi firmami zájem. Některé školy nabízí i stipendia.

"Když se dobře učí, prospívají a chodí poctivě do školy, můžou si tyto peníze i přivydělat," vysvětlil Jaroslav Aniol, učitel  všeobecně vzdělávacích předmětů SŠTO Havířov.

Příští týden se tato akce uskuteční ještě v Havířově.




Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu