Deváťáky láká ke studiu i Armáda ČR

  • 15:52,
  • Karviná,

V karvinském Obecním domě Družba se pro žáky devátých ročníků základních škol představily střední školy Karvinska i jiných regionů, aby jim usnadnily výběr povolání. Mezi tradičními školami se poprvé objevili i zástupci Armády České republiky.

Prezentační výstava středních škol okresu Karviná i středních škol z jiných regionů je tradiční akcí, kterou každoročně pro žáky devátých tříd organizuje úřad práce ve spolupráci s městem, aby měli deváťáci snadnější budoucí výběr uplatnění v životě.

" Je to na jednom místě, takže v krátké době mohou navštívit 51 škol, které nabízí přehršel oborů vzdělání, které tady mají a mohou si i některé obory odzkoušet," vysvětlil ředitel karvinského úřadu práce Dalibor Závacký.

Poprvé se žákům z Karviné představila i Vojenská střední škola a vyšší odborná škola ministerstva obrany z  Moravské Třebovél.

"Nabízí dva obory, je to vojenské lyceum  a potom elektrotechnika," řekl Dalibor Lednický, pracovník štábu Rekrutačního pracoviště Ostrava.

Studium na této škole je ukončené maturitou, možnost uplatnění je například u armády v přímém náboru nebo pokračuje studiem na Univerzitě obrany v Brně.

Nepříliš atratikvní pro dnešní deváťáky jsou technické obory a manuální řemesla. A to i přesto, že jsou to práce dobře placené a o vyučené v oboru je mezi firmami zájem. Některé školy nabízí i stipendia.

"Když se dobře učí, prospívají a chodí poctivě do školy, můžou si tyto peníze i přivydělat," vysvětlil Jaroslav Aniol, učitel  všeobecně vzdělávacích předmětů SŠTO Havířov.

Příští týden se tato akce uskuteční ještě v Havířově.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 12.11. 19:00
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 12.11. 19:00
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 12.11. 19:00
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků