Deváťáky láká ke studiu i Armáda ČR

  • 7. listopadu 2018,
  • 15:52,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V karvinském Obecním domě Družba se pro žáky devátých ročníků základních škol představily střední školy Karvinska i jiných regionů, aby jim usnadnily výběr povolání. Mezi tradičními školami se poprvé objevili i zástupci Armády České republiky.

Reklama

Prezentační výstava středních škol okresu Karviná i středních škol z jiných regionů je tradiční akcí, kterou každoročně pro žáky devátých tříd organizuje úřad práce ve spolupráci s městem, aby měli deváťáci snadnější budoucí výběr uplatnění v životě.

" Je to na jednom místě, takže v krátké době mohou navštívit 51 škol, které nabízí přehršel oborů vzdělání, které tady mají a mohou si i některé obory odzkoušet," vysvětlil ředitel karvinského úřadu práce Dalibor Závacký.

Poprvé se žákům z Karviné představila i Vojenská střední škola a vyšší odborná škola ministerstva obrany z  Moravské Třebovél.

"Nabízí dva obory, je to vojenské lyceum  a potom elektrotechnika," řekl Dalibor Lednický, pracovník štábu Rekrutačního pracoviště Ostrava.

Studium na této škole je ukončené maturitou, možnost uplatnění je například u armády v přímém náboru nebo pokračuje studiem na Univerzitě obrany v Brně.

Nepříliš atratikvní pro dnešní deváťáky jsou technické obory a manuální řemesla. A to i přesto, že jsou to práce dobře placené a o vyučené v oboru je mezi firmami zájem. Některé školy nabízí i stipendia.

"Když se dobře učí, prospívají a chodí poctivě do školy, můžou si tyto peníze i přivydělat," vysvětlil Jaroslav Aniol, učitel  všeobecně vzdělávacích předmětů SŠTO Havířov.

Příští týden se tato akce uskuteční ještě v Havířově.
Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

MlčůchTrans s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu