Karvinští policisté dopadli dodávkového fantoma

  • 16. listopadu 2018,
  • 14:44,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Čtrnáct dodávek stihl během podzimu vykrást v Karviné 29letý zloděj. Zajímali ho odložené věci, značkové elektrické a ruční nářadí nebo rybářské pruty. Dodávkového fantoma dopadli policisté při činu, teď si bude odpykávat trest ve vězení.

Reklama

Na této fotografii vidíte dodávku jednoho z karvinských řidičů. V takovém stavu ji objevil po víkendu.

"Po náročném víkendu, kdy jsme opravovali dráhu na kole v lese, jsem měl kupu nářadí v autě, bohužel, jen část jsem jsem se snažil odnést domů, zbytek nářadí, jeden kufřík jsem si v autě nechal. Zamaskoval jsem ho, doufal jsem, že přežije aspoň tu jednu noc, bohužel, kolem 8:30 ráno, když jsem šel se synem k lékaři, tak jsem zjistil, že je rozbité přední sklo a veškeré to nářadí bylo fuč," řekl poškozený řidič.

Nebyla to jediná dodávka, která během podzimu skončila takto

“Během podzimu  jsme řešili násilné vniknutí do 14 vozidel dodávkového typu. Důvodně podezřelý 29letý muž si vybíral dodávky, v nichž se nacházely odložené věci, zmizely například značkové rybářské pruty, ruční nářadí, elektrické nářadí, apod. Celkový počet skutků, který jsme zadokumentovali bylo osmnáct. Majitelům a uživatelům vozidel v souhrnu způsobil škodu bezmála půl milionu. Část odcizených věcí se majitelům vrátila,” řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Muž, který v Karviné vykrádal dodávky byl 12x soudně trestaný, naposledy ho z vězení pustili před deseti měsíci. Teď mu hrozí další až pětileté vězení.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Jakub Pavlovič
Karviná
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu