Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontroly v rámci Bezpečné Karviné pokračují

  • Karviná,

Na začátku října proběhla velká kontrola jednoho z problémových domů v Karviné-Novém Městě. Odhalila několik problémů. Strážníci společně se zástupci bytového fondu se na místo několikrát vrátili a zjišťovali, zda se situace zlepšila. Při jedné z kontrol jsme opět byli s kamerou.

Tento dům na ulici tř. Osvobození v Karviné-Novém Městě kontrolují kvůli častým stížnostem strážníci pravidelně. Na začátku října se na místě o problémech informoval i primátor města a na místo se přijel podívat ještě jednou. Přítomni opět byli strážníci a zástupci bytového fondu města.

"My jsme udělali opětovnou kontrolu v bytech, kde byli zjištěny nedostatky. Závěr je takový, že minimálně jeden byt budeme vypovídat nájemní smlouvu, protože nájemce nesjednal nápravu, naopak je to ještě v horším stavu než to bylo," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

A nejen to. Protože jsou v těchto vchodech sklepní prostory v katastrofálním stavu, budou vyklizeny, zamřížovány a skončí jejich používání. Přístup k nim bude mít jen několik málo slušných nájemníků.  Tyto kontroly v rámci Bezpečné Karviné budou i nadále intenzivní.

"V rámci Bezpečné Karviné pokračujeme v kontrolách zejména našich bytových domů, kde samozřejmě se kontrolují nejen nepřizpůsobiví nájemníci, ale obecně pořádek a oddělení bytové si vyžaduje podle nájemních smluv jejich plnění. MP tady působí preventivně, ale zjišťujeme různé poznatky občanů tak, abychom tady nastolili bezpečné prostředí," doplnil ředitel MP Karviná Petr Bičej.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail