Reklama

Kontroly v rámci Bezpečné Karviné pokračují

  • 22. listopadu 2018,
  • 15:15,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Na začátku října proběhla velká kontrola jednoho z problémových domů v Karviné-Novém Městě. Odhalila několik problémů. Strážníci společně se zástupci bytového fondu se na místo několikrát vrátili a zjišťovali, zda se situace zlepšila. Při jedné z kontrol jsme opět byli s kamerou.

Reklama

Tento dům na ulici tř. Osvobození v Karviné-Novém Městě kontrolují kvůli častým stížnostem strážníci pravidelně. Na začátku října se na místě o problémech informoval i primátor města a na místo se přijel podívat ještě jednou. Přítomni opět byli strážníci a zástupci bytového fondu města.

"My jsme udělali opětovnou kontrolu v bytech, kde byli zjištěny nedostatky. Závěr je takový, že minimálně jeden byt budeme vypovídat nájemní smlouvu, protože nájemce nesjednal nápravu, naopak je to ještě v horším stavu než to bylo," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

A nejen to. Protože jsou v těchto vchodech sklepní prostory v katastrofálním stavu, budou vyklizeny, zamřížovány a skončí jejich používání. Přístup k nim bude mít jen několik málo slušných nájemníků.  Tyto kontroly v rámci Bezpečné Karviné budou i nadále intenzivní.

"V rámci Bezpečné Karviné pokračujeme v kontrolách zejména našich bytových domů, kde samozřejmě se kontrolují nejen nepřizpůsobiví nájemníci, ale obecně pořádek a oddělení bytové si vyžaduje podle nájemních smluv jejich plnění. MP tady působí preventivně, ale zjišťujeme různé poznatky občanů tak, abychom tady nastolili bezpečné prostředí," doplnil ředitel MP Karviná Petr Bičej.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu