Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velká cena Karviné přilákala judisty ze tří států

  • Karviná,

Karvinská sportovní hala Kovony hostila judisty z celého Česka, sousedního Slovenska a Polska a to v rámci Velké ceny Karviné. Na třech tatami se postupně vystřídalo 130 závodníků v kategoriích mladší i starší žáci a dorostenci.

130 judistů z 20 oddílů se potkalo na velkém turnaji o Velkou cenu Karviné, kterou pro ně zorganizoval místní klub judistů z TJ Baník Karviná.

"Jsou dva systémy, kdy se může prát závodník každý s každým nebo je pavouk, kdy postupují tabulku až do finále, pokud vyhrávají," vysvětlil organizátor turnaje Karel Štefánik.

Velká cena se poprvé v Karviné zorganizovala před třemi lety za finanční podpory města Karviná.

"  ," řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń.

A na úrovni byli i výkony judistů, diváci mohli například vidět na tatami i dva karvinské bronzové mistry České republiky - Jana babiče a Adama Přibylu.

"Já jsem ze začátku prohrával, protože mě vylil na uchi matu. Nehlídal jsem si ruce, jsem tam šel málo s rukama a on mě pak jednoduše dotočil.," popsal  Jan Babič.

V dalším průběhu se Honzovi podařilo dorovnat.

"Jsem si říkal, že jsem ..kouchi gari1,01  

1,03podmetl jsem mu vnitřní nohu

Karvinským závodníkům se na této soutěži každoročně daří a i letos doma zůstalo 8 cenných kovů, jedna zlatá medaile, dvě stříbrné a 5 bronzových, Gratulujeme.Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail