Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Instalace vánočních stromů byla v Karviné složitější

  • Karviná,

Karvinou bude vánočně zdobit několik živých nazdobených stromů. Některé z nich bylo pro pracovníky technických služeb letos náročnější je pokácet a bezpečně dopravit na místo, například s hlavním vánočním stromem musel vypomoct třicetitunový jeřáb.

V Karviné už stojí vánoční stromy. Zkrášlovat budou nejen Masarykvo náměstí, ale i proszranství u kostela svatého marka a kina Centrum. Ozdobou a symbolem Vánoc se v karviné staly letos dvě jedle a jeden smrk.

"Podařilo se nám vybrat ty nejkrásnější kousky, lidé sami uvidí, že jsou moc pěkné," řekl Tomáš Trampler, pracovník Odboru komunálních služeb MMK.

Výběr vánočních stromů se zařizuje dlouho dopředu, už během února a března je pracovníci magistrátu vyhledávají.

"Je to složité, musí se vyřizovat povolení ke kácení a zrovna jedle, která rostla u ZUŠ byla pro stavbu hodně nebezpečná, proto jsme strom museli vykácet," dodal Trampler.

"Tam musel přijet jeřáb třicetitunový, abychom ten strom vůbec mohli vyzvednout nad budovu a převést na náměstí TGM," popsal Emil Dostál z Technických služeb Karviná.

Komplikované to bylo i s dalším vánočním stromem, který momentálně zdobí prostor u kostela svatého Marka.

"Sedm dní předem jsme museli nainstalovat přechodné dopravní značení, abychom vůbec mohli ty stromy vytěžit," uzavřel Dostál.

Stromy už ale bezpečně stojí na svých místech, v nejbližších dnech je čeká ještě zdobení. Hlavní strom na náměstí se rozsvítí poprvé druhou adventní neděli před sedmnáctou hodinou, připraven je opět bohatý kulturní program.

Nahlásit chybu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail