Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští si mohou prohlédnout nejlepší stavby MSK

  • Karviná,

Karvinská veřejnost se v těchto dnech může seznámit s nejlepšími stavbami Moravskoslezského kraje za posledních 12 let. Vyhlašovatelé - Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů ve spolupráci s Moravskoslezským krajem - připravili na start dalšího ročníku putovní výstavu.

Z  krajského úřadu Moravskoslezského kraje se do karvinského městského domu kultury přesunula putovní výstava nejlepších staveb MSK za posledních 12 let.

“Možná si to člověk neuvědomuje, kolem těch staveb jezdí nebo o nich slyšel, ale když je vidí takto pohromadě, tak uvidí kus práce," řekl  Martin Chválek, předseda Obce architektů Ostrava

13. ročník bude mít podobný průběh, do soutěže se mohou přihlásit stejně jako v předešlých ročnících Architekti, projektanti, investoři, majitelé objektů nebo stavební firmy a to do 15. března.

"Nově je nová kategorie Stavby realizované subjektem, který má sídlo v MSK, ale stavba je realizována mimo něj, někde v Česku nebo zahraničí," upřesnil Pavel Ševčík, technický ředitel a člen představenstva Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Karviná si v této soutěži vede velmi dobře,ocenění a titul Stavba roku získala  několikrát, například za regionální knihovnu, fotbalový stadion nebo prostranství před budovou C magistrátu.

"Každé vítězství našeho města samozřejmě potěší, jsem rád, že výstava v Karviné proběhne. My jsme v minulosti pár cen získali a je to dobrá soutěž, protože to motivuje města k nápadům a tvůrčí činnosti," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

V Karviné si vystavené nejlepší stavby může veřejnost prohlédnout do středy 23. ledna, pak se přesune do dalších měst.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy