Reklama

Hejtman MSK diskutoval s obyvateli Karviné

  • 11:30,
  • Karviná ,

V literárním salonku karvinské regionální knihovny se uskutečnila neformální diskuze primátora města a hejtmana Moravskoslezského kraje s místními obyvateli. Setkání neslo název Na minutku s krajem a diskutovalo se napříč všemi okruhy témat.

Stáhnout video
Reklama

Na minutku s krajem, to byl název diskuzního setkání v literárním salonku regionální knihovny. Karvinští, kteří se zajímají o budoucnost kraje nebo města, mohli pokládat otázky a ptát se na vše, co je v plánu, případně jak se řeší určitá problematika přímo hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a také primátora Karviné Jana Wolfa.

"Máme svou představu, máme ji definovanou, ale chceme slyšet názor lidí, co se jim na tom nelíbí a co by chtěli oni, protože nelze postihnout ten 1 200 000 obyvatel, co oni požadují, takže to je cílem," upřesnil hejtman MSK Ivo Vondrák.

 Lidé se obou lídrů ptali na různé věci, zajímalo je, zda hledá kraj velkého investora v podobě automobilky ve Frýdku, ptali se na cyklostezky,  ovzduší, spalovnu nebo obnovení tramvajové tratě z Ostravy od Karviné, projektová dokumentace je nachystaná.

"Jsem rád, že s krajem spolupracujeme na těch projektech, o kterých se budeme bavit a už se posouváme dál. Vidím, že to je jedna z šancí jak ten region celý zvedneme. Ten kraj je v tom nejdůležitější a věřím tomu, že ty projekty, které probíráme, tak většina se bude v určitém čase realizovat," řekl primátor Karviné.

 Podle primátora je nejdůežitější udržet mladé lidi ve městě potažmo na Karvinsku a nabídnout jim dobře placenou práci a k tomu kvalitní bydlení.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu