Hejtman MSK diskutoval s obyvateli Karviné

  • 12. dubna 2019,
  • 11:30,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V literárním salonku karvinské regionální knihovny se uskutečnila neformální diskuze primátora města a hejtmana Moravskoslezského kraje s místními obyvateli. Setkání neslo název Na minutku s krajem a diskutovalo se napříč všemi okruhy témat.

Reklama

Na minutku s krajem, to byl název diskuzního setkání v literárním salonku regionální knihovny. Karvinští, kteří se zajímají o budoucnost kraje nebo města, mohli pokládat otázky a ptát se na vše, co je v plánu, případně jak se řeší určitá problematika přímo hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a také primátora Karviné Jana Wolfa.

"Máme svou představu, máme ji definovanou, ale chceme slyšet názor lidí, co se jim na tom nelíbí a co by chtěli oni, protože nelze postihnout ten 1 200 000 obyvatel, co oni požadují, takže to je cílem," upřesnil hejtman MSK Ivo Vondrák.

 Lidé se obou lídrů ptali na různé věci, zajímalo je, zda hledá kraj velkého investora v podobě automobilky ve Frýdku, ptali se na cyklostezky,  ovzduší, spalovnu nebo obnovení tramvajové tratě z Ostravy od Karviné, projektová dokumentace je nachystaná.

"Jsem rád, že s krajem spolupracujeme na těch projektech, o kterých se budeme bavit a už se posouváme dál. Vidím, že to je jedna z šancí jak ten region celý zvedneme. Ten kraj je v tom nejdůležitější a věřím tomu, že ty projekty, které probíráme, tak většina se bude v určitém čase realizovat," řekl primátor Karviné.

 Podle primátora je nejdůežitější udržet mladé lidi ve městě potažmo na Karvinsku a nabídnout jim dobře placenou práci a k tomu kvalitní bydlení.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

GS Caltex Czech, s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu