Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hejtman MSK diskutoval s obyvateli Karviné

  • Karviná,

V literárním salonku karvinské regionální knihovny se uskutečnila neformální diskuze primátora města a hejtmana Moravskoslezského kraje s místními obyvateli. Setkání neslo název Na minutku s krajem a diskutovalo se napříč všemi okruhy témat.

Na minutku s krajem, to byl název diskuzního setkání v literárním salonku regionální knihovny. Karvinští, kteří se zajímají o budoucnost kraje nebo města, mohli pokládat otázky a ptát se na vše, co je v plánu, případně jak se řeší určitá problematika přímo hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a také primátora Karviné Jana Wolfa.

"Máme svou představu, máme ji definovanou, ale chceme slyšet názor lidí, co se jim na tom nelíbí a co by chtěli oni, protože nelze postihnout ten 1 200 000 obyvatel, co oni požadují, takže to je cílem," upřesnil hejtman MSK Ivo Vondrák.

 Lidé se obou lídrů ptali na různé věci, zajímalo je, zda hledá kraj velkého investora v podobě automobilky ve Frýdku, ptali se na cyklostezky,  ovzduší, spalovnu nebo obnovení tramvajové tratě z Ostravy od Karviné, projektová dokumentace je nachystaná.

"Jsem rád, že s krajem spolupracujeme na těch projektech, o kterých se budeme bavit a už se posouváme dál. Vidím, že to je jedna z šancí jak ten region celý zvedneme. Ten kraj je v tom nejdůležitější a věřím tomu, že ty projekty, které probíráme, tak většina se bude v určitém čase realizovat," řekl primátor Karviné.

 Podle primátora je nejdůežitější udržet mladé lidi ve městě potažmo na Karvinsku a nabídnout jim dobře placenou práci a k tomu kvalitní bydlení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy