Reklama

Hejtman MSK diskutoval s obyvateli Karviné

  • 12. dubna 2019,
  • 11:30,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V literárním salonku karvinské regionální knihovny se uskutečnila neformální diskuze primátora města a hejtmana Moravskoslezského kraje s místními obyvateli. Setkání neslo název Na minutku s krajem a diskutovalo se napříč všemi okruhy témat.

Reklama

Na minutku s krajem, to byl název diskuzního setkání v literárním salonku regionální knihovny. Karvinští, kteří se zajímají o budoucnost kraje nebo města, mohli pokládat otázky a ptát se na vše, co je v plánu, případně jak se řeší určitá problematika přímo hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a také primátora Karviné Jana Wolfa.

"Máme svou představu, máme ji definovanou, ale chceme slyšet názor lidí, co se jim na tom nelíbí a co by chtěli oni, protože nelze postihnout ten 1 200 000 obyvatel, co oni požadují, takže to je cílem," upřesnil hejtman MSK Ivo Vondrák.

 Lidé se obou lídrů ptali na různé věci, zajímalo je, zda hledá kraj velkého investora v podobě automobilky ve Frýdku, ptali se na cyklostezky,  ovzduší, spalovnu nebo obnovení tramvajové tratě z Ostravy od Karviné, projektová dokumentace je nachystaná.

"Jsem rád, že s krajem spolupracujeme na těch projektech, o kterých se budeme bavit a už se posouváme dál. Vidím, že to je jedna z šancí jak ten region celý zvedneme. Ten kraj je v tom nejdůležitější a věřím tomu, že ty projekty, které probíráme, tak většina se bude v určitém čase realizovat," řekl primátor Karviné.

 Podle primátora je nejdůežitější udržet mladé lidi ve městě potažmo na Karvinsku a nabídnout jim dobře placenou práci a k tomu kvalitní bydlení.
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu