ČČK prověřuje znalosti mladých zdravotníků

  • 11:19,
  • Karviná ,

ČČK každým rokem prověřuje znalosti mladých zdravotníků ze základních škol. Zajímá se o jejich znalosti a o to, jestli umí správně poskytnout první pomoc. Ti nejlepší se v červnu potkají v Opavě v regionálním kole.

ČČK každým rokem prověřuje znalosti mladých zdravotníků ze základních škol. Zajímá se o jejich znalosti a o to, jestli umí správně poskytnout první pomoc. 

“Soutěží se o hodně, protože hlídky, které skončí na prvním místě můžou postoupit až do regionálního kola a kola republikového. Máme několik soutěžních stanovišť, na nich můžou najít třeba zranění způsobené popálením horku vodou, máme dokonce i hřebík v dlani, zlomeninu pažní kosti  a spoustu dalších nástrah, které na ně číhají a můžou je potkat v běžném reálném životě,” vysvětlil Oldřich Gbelec, ředitel Úřadu Oblastního spolku ČČK Karviná. 

Na jednotlivých stanovištích musely týmy správným postupem ošetřovat nejrůznější zranění Většina z nich byla názorně namaskována.

anketa: figurantky: "Mám zranění zlomeného nosu a krvácení, lidé mi musí udělat prakový obvaz, zastavit krvácení a hlavně chladit." "Já mám popáleniny druhého stupně a musí mi udělat pacičku a chladit."¨

"Soutěže první pomoci jsou důležité nejen pro žáky základních škol, ale v první pomoc bychom se měli vzdělávat úplně všichni, protože nikdy nevíme, kdy ji budeme v tom reálném životě potřebovat," dodal Gbelec.

Postup do regionálního kola, které se uskuteční 8. června v Opavě, si vybojovaly hlídky za I.stupeň i II.stupeň z ZŠ U Lesa.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 22.10. 5:25
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 22.10. 5:25
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 22.10. 5:25
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Lichtgitter CZ spol. s r. o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu