Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ČČK prověřuje znalosti mladých zdravotníků

  • Karviná,

ČČK každým rokem prověřuje znalosti mladých zdravotníků ze základních škol. Zajímá se o jejich znalosti a o to, jestli umí správně poskytnout první pomoc. Ti nejlepší se v červnu potkají v Opavě v regionálním kole.

ČČK každým rokem prověřuje znalosti mladých zdravotníků ze základních škol. Zajímá se o jejich znalosti a o to, jestli umí správně poskytnout první pomoc. 

“Soutěží se o hodně, protože hlídky, které skončí na prvním místě můžou postoupit až do regionálního kola a kola republikového. Máme několik soutěžních stanovišť, na nich můžou najít třeba zranění způsobené popálením horku vodou, máme dokonce i hřebík v dlani, zlomeninu pažní kosti  a spoustu dalších nástrah, které na ně číhají a můžou je potkat v běžném reálném životě,” vysvětlil Oldřich Gbelec, ředitel Úřadu Oblastního spolku ČČK Karviná. 

Na jednotlivých stanovištích musely týmy správným postupem ošetřovat nejrůznější zranění Většina z nich byla názorně namaskována.

anketa: figurantky: "Mám zranění zlomeného nosu a krvácení, lidé mi musí udělat prakový obvaz, zastavit krvácení a hlavně chladit." "Já mám popáleniny druhého stupně a musí mi udělat pacičku a chladit."¨

"Soutěže první pomoci jsou důležité nejen pro žáky základních škol, ale v první pomoc bychom se měli vzdělávat úplně všichni, protože nikdy nevíme, kdy ji budeme v tom reálném životě potřebovat," dodal Gbelec.

Postup do regionálního kola, které se uskuteční 8. června v Opavě, si vybojovaly hlídky za I.stupeň i II.stupeň z ZŠ U Lesa.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků