Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se potřetí připojili k happeningu ZUŠ Open

  • Karviná,

Karvinská Základní umělecká škola Bedřicha Smetany se připojila k velké celorepublikové happeningové akci nazvané ZUŠ Open. Před školou se konal žánrově pestrý program pro širokou veřejnost.

Operní pěvkyně Magdalena Kožená se před třemi lety rozhodla osobně podpořit základní umělecké školy v České republice. Založila Nadační fond, který má zviditelnit tento systém uměleckého vzdělávání. Letos se k této výzvě připojilo 420 základních uměleckých škol z celé země. Nechyběla ani Karviná.

 “Představí se postupně všechny čtyři umělecké obory, které na naší škole působí - obor hudební, výtvarný, taneční a literárně-dramatický. Od této akce si slibujeme přilákání nových zájemců o umělecká studia,” vysvětlil smysl happeningu ředitel školy Kamil Novák.

Happening otevřela školní kapela Puente, která vznikla už v roce 2005. Jejími členy jsou nejen žáci, ale i učitelé.

 “Momentálně jsme nacvičili skladbu Bohemians Rhapsody od  Queenu. Spolupracujeme i s vokálním kvartetem, které vede paní Eva Šeinerová. Od roku 2005 hrajeme různé jazzové nebo rockové skladby, podle toho, jaké je zrovna složení,” představil školní kapelu její frontman, učitel Marian Pawlas.

Na vystoupení se pečlivě připravila i děvčátka, navštěvující taneční obor teprve od září. 

“Náš taneční obor se představí s nejmenšími dětmi. Máme vybraný program z pohádky Šípková Růženka,” řekla Alena Skupinová, vedoucí tanečního oboru.

Základní umělecká škola může přijímat žáky už od pěti let věku. “ Rád bych pozval všehny rodiče a jejich děti na Dny otevřených dveří, které bude škola v červnu pořádat a to v termínu 5. června a 18. června vždy od 15 do 17 hodin,” uzavřel ředitel školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy