Karvinský stacionář zažil svůj první branný den

  • 10:35,
  • Karviná,

Hendikepovaní klienti karvinského denního stacionáře Galaxie zažili svůj první branný den v životě. Díky skupině nadšenců, mezi kterými nechyběli ani profesionální vojáci, si vyzkoušeli střelbu, hod granátem a další aktivity.

Jeden všední den v denním stacionáři Galaxie se stal nezapomenutelným pro všechny tamní uživatele. Vedení pro ně na zahradě zorganizovalo branný den.

Pozvali jsme vojáky v záloze, vojáky, které to baví, jako dobrovolníky a kteří to pro nás zorganizovali. Kluci se v životě nedostali k vojenské technice, uniformě, takže je to všechno zajímá, je to pro ně něco nového a jsou zvědaví,” ředitel Galaxie Centrum Pomoci Marcel Dvořák.

Vojenská skupina dobrovolníků patřící do airsoftové skupiny Silesian Grace Wolf  pro všechny připravila deset atraktivních disciplín. “Mají tady hod granátem, v hlavním štábu budou probíhat ukázky výstroje a výzbroje, na střelnici si mohou zastřílet. Je připravené i namaskování nebo přetahování lanem,” popsala aktivity Renáta Ĺachká, členka airsoftové skupiny Silesian Grace Wolf.

Všechno to byly ve zjednodušené formě činnost a aktivity, se kterými se vojáci běžně setkávají ve výcviku. Branný den byl ukončen až na druhý den ráno, někteří klienti zůstali v Galaxii na noc, i ve večerních hodinách byl pro ně připraven program.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 09.12. 13:20
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 09.12. 13:20
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků