Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský stacionář zažil svůj první branný den

  • Karviná,

Hendikepovaní klienti karvinského denního stacionáře Galaxie zažili svůj první branný den v životě. Díky skupině nadšenců, mezi kterými nechyběli ani profesionální vojáci, si vyzkoušeli střelbu, hod granátem a další aktivity.

Jeden všední den v denním stacionáři Galaxie se stal nezapomenutelným pro všechny tamní uživatele. Vedení pro ně na zahradě zorganizovalo branný den.

Pozvali jsme vojáky v záloze, vojáky, které to baví, jako dobrovolníky a kteří to pro nás zorganizovali. Kluci se v životě nedostali k vojenské technice, uniformě, takže je to všechno zajímá, je to pro ně něco nového a jsou zvědaví,” ředitel Galaxie Centrum Pomoci Marcel Dvořák.

Vojenská skupina dobrovolníků patřící do airsoftové skupiny Silesian Grace Wolf  pro všechny připravila deset atraktivních disciplín. “Mají tady hod granátem, v hlavním štábu budou probíhat ukázky výstroje a výzbroje, na střelnici si mohou zastřílet. Je připravené i namaskování nebo přetahování lanem,” popsala aktivity Renáta Ĺachká, členka airsoftové skupiny Silesian Grace Wolf.

Všechno to byly ve zjednodušené formě činnost a aktivity, se kterými se vojáci běžně setkávají ve výcviku. Branný den byl ukončen až na druhý den ráno, někteří klienti zůstali v Galaxii na noc, i ve večerních hodinách byl pro ně připraven program.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků