Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srnčí hody jsou pro myslivce velkým svátkem

  • Karviná,

K letním tradicím v Karviné patří i jeden z největších svátků myslivců a to jsou srnčí hody. Myslivecké sdružení z Karviné-Ráje této akci pro veřejnost věnuje mimořádnou pozornost a pokaždé se snaží vše připravit tak, aby byl každý návštěvník spokojen

Srnčí hody jsou kromě honů pro myslivce velkým svátkem a také příležitostí, jak finančně podpořit chod sdružení. V Karviné se každoročně konají v zahradě hasičské zbrojnice u Tesarčíka a lidé si zvykli sem přicházet za dobrým jídlem a zábavou.

"Co se týká letošních srnčích hodů, tak jsem velmi dobře připraveni, akorát na počasí ne. Výrobků - guláše, svíčkové  máme dost, ale máme obavy že nám počasí nedopřeje a neprodáme to. Svíčkové máme 200 porcí, guláše 550 a klobás kolem 600 kilo. Dokupovali jsme hodně zvěřiny, ale jsme na hosty připraveni. ," řekl Ignác Sirek, předseda Mysliveckého sdružení Karviná-Ráj.

Největší zájem byl jako vždy o klobásky, na ně se stála fronta. A fronta se tvořila i u kuchyně, tady byl žádaný hlavně guláš.

anketa: návštěvníci srnčích hodů: "Dal jsme si gulášek zvěřinový a je vynikající, musím pochválit kuchaře." " Já jsem tady podruhé a je to tady výborné vždycky." "Já poprvé a taky mi chutná."

Na přípravě srnčích hodů se podílejí všichni myslivci, každý podle toho, co může

"Přes 40 let tu myslivost dělám a už to nejde. Kolena neslouží, zdraví neslouží," řekl myslivec Milan Drápa a jeho kolega Stanislav Kula dodal: "Od minulé neděle příprava zvěřiny na guláš, na klobásy, převážení lavic a takové věci jsme dělali celý týden."

Výtěžek ze vstupného, prodeje jídel a podobně využijí myslivci na potřeby spolku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy