Srnčí hody jsou pro myslivce velkým svátkem

  • 11:52,
  • Karviná ,

K letním tradicím v Karviné patří i jeden z největších svátků myslivců a to jsou srnčí hody. Myslivecké sdružení z Karviné-Ráje této akci pro veřejnost věnuje mimořádnou pozornost a pokaždé se snaží vše připravit tak, aby byl každý návštěvník spokojen

Srnčí hody jsou kromě honů pro myslivce velkým svátkem a také příležitostí, jak finančně podpořit chod sdružení. V Karviné se každoročně konají v zahradě hasičské zbrojnice u Tesarčíka a lidé si zvykli sem přicházet za dobrým jídlem a zábavou.

"Co se týká letošních srnčích hodů, tak jsem velmi dobře připraveni, akorát na počasí ne. Výrobků - guláše, svíčkové  máme dost, ale máme obavy že nám počasí nedopřeje a neprodáme to. Svíčkové máme 200 porcí, guláše 550 a klobás kolem 600 kilo. Dokupovali jsme hodně zvěřiny, ale jsme na hosty připraveni. ," řekl Ignác Sirek, předseda Mysliveckého sdružení Karviná-Ráj.

Největší zájem byl jako vždy o klobásky, na ně se stála fronta. A fronta se tvořila i u kuchyně, tady byl žádaný hlavně guláš.

anketa: návštěvníci srnčích hodů: "Dal jsme si gulášek zvěřinový a je vynikající, musím pochválit kuchaře." " Já jsem tady podruhé a je to tady výborné vždycky." "Já poprvé a taky mi chutná."

Na přípravě srnčích hodů se podílejí všichni myslivci, každý podle toho, co může

"Přes 40 let tu myslivost dělám a už to nejde. Kolena neslouží, zdraví neslouží," řekl myslivec Milan Drápa a jeho kolega Stanislav Kula dodal: "Od minulé neděle příprava zvěřiny na guláš, na klobásy, převážení lavic a takové věci jsme dělali celý týden."

Výtěžek ze vstupného, prodeje jídel a podobně využijí myslivci na potřeby spolku.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků