Reklama

V Karviné opravují most a chystají několik rekonstrukcí silnic

  • 19. července 2019,
  • 12:40,
  • Karviná ,
  • Monika Danková

V Karviné opravují kvůli špatnému stavebně-technickému stavu spodní část mostu, který spojuje městské části Hranice a Nové Město. Doprava na mostě omezená není, nicméně už za pár dní se řidiči musí připravit na pár uzavírek silnic a omezení provozu.

Stáhnout video
Reklama

Rekonstrukce kovonského mostu, který spojuje městské části Hranice a Nové Město byla v plánu delší dobu kvůli špatnému stavebnímu stavu.

"Při stavebně průzkumných pracích konstrukce mostu, při přípravě projektové dokumentace a zadání diagnostiky, byl zjištěn horší stav na spodní straně mostu než se předpokládal. Proto bylo v letošním roce přistoupeno k sanaci spodní stavby mostu. Cílem je alespoň provizorní zlepšení stavebně-technického stavu mostu a zvýšení jeho tonáže do doby, než ta jeho vlastní rekonstrukce proběhne. Ta příprava bude nějakou chvíli trvat, v současné době se na to zpracovává projektová dokumentace, pak bude probíhat povolovací řízení a podobně," vysvětlil Milan Novák, náměstek ředitele Správy silnic Moravskoslezského kraje.

V letošním roce už došlo k provizornímu opatření -  byla omezena povolená tonáž pro vozidla, která na mostě projíždějí a to do 9 tun. Pro ostatní provoz omezen není. Provizorní oprava má zajistit zlepšení stavebně technického stavu a povolená tonáž se mírně zvýší.

" Bude to 17 tun a výhradní vozidlo do 50 tun. Budou tam moct projíždět i těžší vozidla. Práce dnes probíhají pod mostem, na té spodní stavbě, na povrchu kromě té zákazové značky nad 12 tun nejsou ani patrné," dodal náměstek.

Už za pár dní začnou práce na opravách několik úseků silnic ve městě. jedna z nich se týká opravy malého mostku na silnici vedoucí od házenkářské k vlakové nádraží.

"Tato oprava bude probíhat ve dvou etapách, začínáme 22. července, konec se plánuje v říjnu. Opravovat se bude jen jedna část mostu, obousměrný provoz bude zachován ," řekl zástupkyně mluvčího Karviné Martina Orgoníková.

Další oprava se bude týkat úseku na silnici před železničním přejezdem u dolu ČSM z Karviné do Horní Suché. Tudy řidiči neprojedou vůbec.

"I tady začíná uzavírka od  22. července, potrvá zhruba dva měsíce. Bude odkloněna doprava objízdnou trasou a bude se týkat i autobusů," dodala Orgoníková.

O víkendu se bude opravovat i železniční přejezd vlečkové koleje AWT v části Doly u Dolu Armáda směrem na Doubravu. I tady budou řidiči muset využít objízdné trasy.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu