Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na OPF Karviná vybudovali edukační laboratoř a modernizují přednáškový sál

  • Karviná,

V karvinské Obchodně podnikatelské fakultě začala kompletní rekonstrukce velkého přednáškového sálu. V suterénu se také dolaďují poslední práce na nové edukační laboratoři.

Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné vylepšuje své zázemí. 

"Ta rekonstrukce, která teď probíhá ve velkém sále, je pokračováním několikaleté investiční aktivity, které na OPF máme, rekonstruovali jsme fasádu, okna, střechu a pak jsme se vrhli na interiér, máme většinu učeben nově vybavených," prozradil  Daniel Stavárek, děkan OPF Karviná.

Svou rekonstrukci má za sebou malý přednáškový sál,. velký se začal rekonstruovat od základů začátkem července. Po rekonstrukci bude sál obsahovat 500 míst, včetně 8 míst pro imobilní studenty a 300 míst na balkonu.

"Celá ta rekonstrukce by měla být hotova v únoru 2020, vyžádá si náklady zhruba 35 milionů, bude se měnit úplně vše. Vnitřní vybavení, audio a video technika, obložení stěn," dodal děkan.

Položena bude nová podlahová krytina, nové budou katedry s řečnickým pultem a mobilním předsednictvem dojde k výměně osvětlení včetně el. rozvodů, počítá se s instalací zásuvek ke studentským místům, akustických podhledů a podobně.

OPF byla úspěšná při získávání dotací jak z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, tak z operačních programů Evropské unie. Odtud se podařilo získat finance i na vybudování nové edukační laboratoře, která vznikla  v prostorách bývalé kuchyně a skladových prostor fakulty.

"Bude ji primárně využita pro podporu studijních programů, které na fakultě máme, případně je hodláme v budoucnu akreditovat. V tuto chvíli jsme ve stavu, že jsou ukončeny stavební práce, v dubnu proběhla kolaudace těchto prostor," řekl Petr Suchánek, proděkan pro studijní a sociální záležitosti OPF Karviná.

Samotná edukační laboratoř je rozdělena na čtyři zóny.

"Jedna část je pracovní tam se nachází 12 míst plus  jedna individuální, které budou sloužit pro práci studentů, doktorandů, pracovních týmů atd. druhá je zasedací místnost a nyní stojíme v relaxační místnosti, kde mohou probíhat neformální schůzky. Čtvrtou částí je servrovna," popsal proděkan.

V těchto dnech probíhá výběrové řízení na dodavatele výpočetní techniky, nainstalována by měla být do konce prosince. 

Součástí edukační místnosti je i nové multimediální studio, které budou hlavně využívat studenti oboru marketing, vznikla zde další zasedací místnost, sociální zařízen i bezbariérový vstup.

Témata: OPF,  edukační laboratoř
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků