Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ČČK i vedení Karviné si váží každého dárce krve

  • Karviná,

Český červený kříž i vedení Karviné si váží každého dárce krve. Každoročně také v rámci světového dne dárců krve ty nejaktivnější odměňuje.

14. červen je dnem světového dne dárců krve, kteří se dobrovolně a nezištně rozhodli pravidelně darovat nejcennější tekutinu pro záchranu druhého člověka. Dárcovství krve je díky rozvoji medicíny a  rostoucí potřebě transfúzních přípravků stále aktuálním tématem. V Karviné tento den zástupci ČČK odměňují každého, kdo na transfuzní stanici přijde darovat krev. Nechyběli mezi nimi ani samotní zdravotníci ČČK Karviná.

"Dnes jsem tady po 11té, začala jsem darovat krev před 4 lety a daruji z toho důvodu, že když mám tu možnost tak proč toho nevyužít a nepomoct někomu druhému," řekla Martina Danisczová, dárkyně z ČČK Karviná.

Dárcům krve poděkovalo i vedení města. V obřadní síni městského domu kultury ocenilo přes třicet dárců krve za získání Zlatého kříže I., II. a III. třídy. Osobně jim poděkoval náměstek primátora Miroslav Hajdušík a Martina Šrámková za Odbor školství a rozvoje. Ocenění obdrželi dárkový poukaz do Lázní Darkov, knihu a pamětní list.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Globus ČR, k.s. - HM Havířov
Havířov
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků