V Karviné otevřeli zahradu u Spolkového domu. Senioři už ví, jak ji využijí

  • 11:53,
  • Karviná,

Od jara letošního roku mohou uživatelé a návštěvníci karvinského Spolkového domu využívat i prostory přilehlé zahrady. Nově se tak mohou členové klubů, sdružení a bytových družstev scházet i mimo budovu.

Spolkový dům v Karviné-Ráji funguje ve městě dva roky a slouží nejrůznějším organizacím, klubům, spolkům nebo bytovým družstvům k setkávání, schůzím, přednáškám a dalším společným akcím. K dispozici měli dosud velký sál, i malé kancelářské místnosti. Nově mají možnost využít i venkovní prostory.

“Nově otevřená zahrada je bonus k prostorám, které ve Spolkovém domě jsou a organizace, které si Spolkový dům půjčují, mohou tuhle zahradu v pracovní době využívat," řekl náměstek primátora Miroslav Hajdušík a dodal: "Spolkový dům si mohou půjčit organizace, které působí nejen oblasti seniorské, ale i bytová družstva, která dělají výroční členské schůze nebo jiné organizace, které se potřebují někde sejít. 

"Zahrada má vybavení co se týká stolů, dřevěných lavic a máme i plastové židle i stoly, kdyby bylo nedostatek místa, můžeme to doplnit," vysvětlila Marie Pollaková, pracovnice odboru sociálních věcí MMK.

"Když je hezké počasí, je rozhodně lepší trávit čas venku než zavřený v místnosti. Určitě se to využije nejen pro akce, které organizuje město pro všechny kluby, ale mohou toho využít i jednotlivé kluby pro své aktivity," řekla Milada Mucinová, členka Městského klubu seniorů Borovského.

"Plánujeme akce rok dopředu a když tu možnost máme, určitě to využijeme pro sportovní aktivity, oslavy, na smažení vaječiny to můžeme využít," doplnila další seniorka Dagmar Kravčíková.

Nově byl ve spolkovém domě zřízen i bezbarierový přístup k sociálním zařízení.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků