Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné otevřeli zahradu u Spolkového domu. Senioři už ví, jak ji využijí

  • Karviná,

Od jara letošního roku mohou uživatelé a návštěvníci karvinského Spolkového domu využívat i prostory přilehlé zahrady. Nově se tak mohou členové klubů, sdružení a bytových družstev scházet i mimo budovu.

Spolkový dům v Karviné-Ráji funguje ve městě dva roky a slouží nejrůznějším organizacím, klubům, spolkům nebo bytovým družstvům k setkávání, schůzím, přednáškám a dalším společným akcím. K dispozici měli dosud velký sál, i malé kancelářské místnosti. Nově mají možnost využít i venkovní prostory.

“Nově otevřená zahrada je bonus k prostorám, které ve Spolkovém domě jsou a organizace, které si Spolkový dům půjčují, mohou tuhle zahradu v pracovní době využívat," řekl náměstek primátora Miroslav Hajdušík a dodal: "Spolkový dům si mohou půjčit organizace, které působí nejen oblasti seniorské, ale i bytová družstva, která dělají výroční členské schůze nebo jiné organizace, které se potřebují někde sejít. 

"Zahrada má vybavení co se týká stolů, dřevěných lavic a máme i plastové židle i stoly, kdyby bylo nedostatek místa, můžeme to doplnit," vysvětlila Marie Pollaková, pracovnice odboru sociálních věcí MMK.

"Když je hezké počasí, je rozhodně lepší trávit čas venku než zavřený v místnosti. Určitě se to využije nejen pro akce, které organizuje město pro všechny kluby, ale mohou toho využít i jednotlivé kluby pro své aktivity," řekla Milada Mucinová, členka Městského klubu seniorů Borovského.

"Plánujeme akce rok dopředu a když tu možnost máme, určitě to využijeme pro sportovní aktivity, oslavy, na smažení vaječiny to můžeme využít," doplnila další seniorka Dagmar Kravčíková.

Nově byl ve spolkovém domě zřízen i bezbarierový přístup k sociálním zařízení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy