Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žádosti pejskařů vyhověno, Karviná postaví psí park. Víme, jak bude vypadat

  • Karviná,

Karvinští pejskaři budou moci už brzy využívat oplocený výběh pro psy. Nový psí park bude rozdělený na dvě části, pro malá a velká plemena. Magistrát vyhověl žádosti pejskařů a instaluje do jednoho z výběhů i několik druhů překážek.

Na okraji lesoparku Dubina v Karviné finišují dokončovací práce v novém psím parku. Ten budou moci pejskaři využívat už brzy, zpřístupněn bude v průběhu podzimu.

  “Psí park je rozdělen na dva výběhy, pro malá a větší plemena, Pro větší plemena bude k dispozici plocha o rozměrech čtyři tisíce metrů čtverečních, menší výběh má pět set metrů čtverečních. V současné době jsme museli provést výsev trávy, abychom zpevnili podloží, tento výsev se ale na některých místech neujal a budeme ho opakovat. Teprve pak zpřístupníme park veřejnosti,” řekla Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK. 

“Já jsem v té první fázi, kdy ten nápad přišel od pejskařů, měl představu, že to bude jednodušší. Není to tak jednoduché, jak to vypadá, takže jsem rád, že se to i se zpožděním podařilo. Myslím,, že to bude hezký psí park a pejskaři si to užijí a budou spokojeni,” řekl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). 

S magistrátem na vzniku psího parku spolupracuje skupina pejskařů. Na jejich žádost bude park doplněn i překážkami pro psy. 

“Přibudou i lavičky na sezení, odpadkové koše, psí pisoáry a sáčky na psí exkrementy. Vyhovíme pejskařům i v tom, že požadují ve výběhu více stínu. Počítáme tedy i s výsadbou vzrostlejších stromů,” uzavřela Maierová.

Psí park bude hned od začátku otevřen 24 hodin denně. Pokud se ale během zkušebního provozu objeví během nočních hodin známky vandalismu, bude provoz omezen, případně bude doplněn kamerovými body. O údržbu výběhu se budou celoročně starat pracovníci technických služeb.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy