Bazální stimulaci senioři v Novém domově vítají, je pro ně příjemná

  • 10:39,
  • Karviná,

Imobilním klientům karvinského Nového domova provádí aktivizační pracovnice v každodenní ošetřovatelské péči bazální stimulaci. Tato služba má zlepšit pohybové schopnosti seniorů a podpořit vnímání i komunikaci.

V Každodenní ošetřovatelské péči nabízí Nový domov imobilním uživatelům s nejvyšší mírou podpory  bazální stimulaci. Ta pomáhá zvyšovat kvalitu života a bezpečnost poskytované péče.

"Bazální stimulace podporuje vnímání, komunikaci a pohybové schopnosti uživatele. nejvíce využíváme polohování, uživatele polohujeme do hnízda, do mumie, kde se cítí bezpečně," vysvětlila Martina Biegońová, vedoucí služby.

Používána je i somatická zklidňující stimulace. Aktivizační pracovnice se řídí desaterem bazální stimulace. Služba je dobrovolná.

 "Musí souhlasit verbálně nebo neverbálně, aspoň kývnutím hlavy. Klienta si napolohujeme do správně polohy. Používáme aromaterapeutickou masáž, s olejíčkem vůně, kterou zná, která mu něco připomíná. Masáž provádíme buď v rukavicích, používáme i terapeutické pomůcky. Celou dobu s klientem mluvíme, zakrýváme část těla tak, aby se cítil příjemně, aby mu nebylo horko ani zima," dodala Světla Janovská, aktivizační pracovnice.

Bazální stimulaci rád využívá i pan Stanislav Jordán. "Jak se vám to líbilo?" "Krásný, dobrý," odpověděl pan Jordán.

"Důležité jsou i prvky autonomie, pracuje se s individuálním přístupem a velmi důležitá je spolupráce s rodinou," uzavřela vedoucí služby.

V současné době je v Novém domově proškoleno 26 zaměstnanců, v únoru k nim přibude dalších 20. V květnu má Nový domov v plánu získat certifikát Bazální stimulace.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 15.11. 10:37
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 15.11. 10:37
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 15.11. 10:37
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků