Karvinské babičky doslova omládly poté, co se na ně vrhly budoucí kadeřnice a kosmetičky

  • 14:05,
  • Karviná,

Budoucí kadeřnice a kosmetičky zkrášlovaly seniorky v karvinském Novém domově. Zatímco v rámci praxe se učenky zdokonalovaly a sbíraly zkušenosti, seniorky si užívaly péči a doslova omládly.

Příjemné mezigenerační setkání se odehrálo v karvinském Novém domově. Ženskou část domova  navštívily budoucí kadeřnice a kosmetičky ze střední školy Havířov- Prostřední Suchá.

"Není to poprvé, co děvčata k nám zavítala. Myslím si, že to začíná být taková tradice. naše uživatelky jsou ženy se vším všudy, všichni se rádi krášlíme. Hned se cítí mladší a vitálnější. Večer je problém se odlíčit, protože chtějí tu krásu zachovat jak nejdéle," řekla sociální pracovnice - vedoucí pro aktivizační činnost Irena Šafářová.

Svou práci děvčata odváděla pod dohledem svých učitelek odborného výcviku. Ty jejich postup bedlivě sledovaly. U starší generace se přeci jen používají jiná pravidla než je dnes u mladých lidí zvykem. 

"Je to ta stará dobrá kadeřničina, kdy se dělají vodové, dnes tedy tady kulmujeme, babičky si pamatují ještě staré ondulační železo, musí se holky jinak snažit, než jsou zvyklé, kdy se vlasy žehlí a foukají, je to jiné," vysvětlila Ivana Rymorzová, učitelka odborného výcviku Střední školy Havířov-Prostřední Suchá.

"Paní jsem udělala pouze foukanou, chtěla to pak zafixovat," řekla  žákyně oboru Kadeřník.

I líčení starší generace vypadá trochu jinak.

"Líčení seniorů je jiné v tom,  že tyto ženy mají více vrásek, je důležité, aby se ty vrásky neprohlubovaly, nepoužívá se lesk a třpytky. Učíme je, že tu starší generaci je nutno líčit decentně a s méně třpytem a leskem," řekla Renáta Michejdová, učitelka odborného výcviku Střední školy Havířov-Prostřední Suchá.

Nový Domov pozve budoucí kadeřnice a kosmetičky opět za půl roku, nejpravděpodobněji na MDŽ.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 17.11. 21:07
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 17.11. 21:07
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 17.11. 21:07
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků