Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kreativní ženy se pochlubily svou tvorbou na vánoční kreativní burze, tvoří i postižené

  • Karviná,

Teď vás zavedeme mezi šikovné a tvůrčí ženy z celého Karvinska. Ve svém volném čase ručně vyrábí originální věci z různých materiálů od papíru přes keramiku až po náročnější výrobky metodou patchwork. Veřejnosti se v Karviné představily na tradiční kreativní burze.

Už po páté se na zimním stadionu v Karviné sešly ženy z celého Karvinska i vzdálenějšího okolí, aby místním lidem ukázaly svou šikovnost a kreativitu na vánoční burze. Lidé si tak mohli v době adventu nakoupit originální ručně vyráběné vánoční dekorace nebo rovnou přikoupit dárky svým blízkým.

"Loni jsme měli malou pauzu, protože tyto prostory se rekonstruovaly, jsme nadšené, že je to krásně předělené, příjemné prostředí. Letos jsme obměnily 50 procent našich prodávajících. Mezi prodávajícími jsou maminky na mateřské, důchodkyně. Obměnili jsme i sortiment, je tady zastoupeno z každého kousíček," řekla Jarmila Vavrečková, organizátorka akce .

Šikovné a kreativní jsou i ženy z orlovské chráněné dílny Puntík. 

"Je nás asi padesát, z toho je dvacet žen z Orlové, každá má nějaký zdravotní problém. Máme tady raritní tašky, které jsou na riflovinu vyšívané nebo z pásků od riflí, dáváme džíny do nového života. Děvčata , která nikdy nešila, jsou schopny ušít přední díl kabelky a šikovnější švadlenky kabelky došijí," vysvětlila  Marcela Šafránková, jednatelka dílny Puntík.

O kreativní burzu byl opět velký zájem, organizátorky ji rády uskuteční opět za rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy