Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři HCB Karviná potěšili děti, obdarovali je a pomohli upéct vánoční perníčky

  • Karviná,

Extraligoví házenkáři si v předvánoční době udělali čas na dětské pacienty a na školáky ze Základní školy Cihelní. Jejich návštěvy byly spojené s rozdáváním dárků i tradičním pečení perníků.

Dětské oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji navštívili házenkáři Baníku, aby svou přítomností potěšili hospitalizované děti včetně přítomných rodičů. Úvod setkání patřil zvídavým otázkám ze sportovní i osobní části jejich života.

"Různé věci, jak jsme se k tomu sportu dostali, kolikrát trénujeme týdně, jsme rádi, že byly takhle zvědavé," řekl Jan Užek, házenkář HCB Karviná.

"Všichni jsme byli děcka, taky jsme byli v nemocnici, doufám, že jsme jim aspoň trochu zlepšili den," dodal nemanja Marjanovič.

Po diskuzi házenkáři malé pacienty obdarovali drobnými dárky.

"Donesli jsme nějaké hračky, plyšáky, sladkosti, pexesa, jsme rádi, že to jde na dobrou věc,"řekl Užek.

"Učitě mě to překvapilo, je to zpestření  pobytu, beru to pozitivně." "Vůbec nesleduji házenou, ale určitě to je je to super, že se přišli podívat," shodly se děti.

O pár dní později se házenkáři objevili na tradiční akci Základní školy Cihelní. S přítomnými dětmi a rodiči se pustili do pečení vánočních perníčků.

"Já, kluk z Valach, už mě to potkalo, babičk ymě něco naučily, takže po této stránce jsem nebyl za laika, ale jinak super nápad," prozradil Jan Zbranek.

"Dělal jsem to poprvé, bavilo nás to, rád jsem udělal dětem radost," dodla jeho spoluhráč Roman Chosik.

A bavilo to i děti, nejen pečení s rodiči, ale i  samotná přítomnost sportovců.

anketa, žáci ZŠ a MŠ Cihelní: "Já jsem ráda, že tady přišli dostala jsem od nich pexeso a kartičky." "Na házenou se moc nedívám, ale mamka mě tam chce přihlásit." "Kluci jsou docela šikovní, mají hezké perníčky."

Základní škola Cihelní tuto akci pořádá pravidelně každým rokem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy