V Karviné se daří pomáhat začínajícím podnikatelům díky projektu Business Benefit

  • 11:36,
  • Karviná ,

V Karviné se daří pomáhat začínajícím podnikatelům. V rámci projektu Business Benefit se podařilo nastartovat živnost 13 lidem. Podpora projektu spočívá v poradenství, konzultacích nebo finanční orientaci.

V Karviné dostal před dvěma lety zelenou projekt nazvaný Business Benefit Karviná. Slouží na podporu podnikatelských aktivit.

"Nositelem je statutární město Karviná, hlavním partnerem pak firma RPIC-ViP. Projekt podporoval dvě linie, ta první byla zaměřená na rozvoj podnikatelských kompetencí v návaznosti na zvýšení atraktivity zaměstnance pro budoucího zaměstnavatele na trhu práce a druhá linie byla zaměřená na rozjezd vlastního podnikání," vysvětlila Michaela Patkanová, projektová manažerka RPIC-ViP.

"Business Benefit Karviná je další z projektů, kterými se snažíme podporovat podnikání v našem městě. Byl velmi úspěšný, podařilo se nám přes sto lidí zapojit do tohoto projektu a někteří z nich započali své podnikání. Jsme za to rádi, držím jim palce, ať se jim daří a dělají to, co je baví," řekl náměstek primátora Lukáš Raszyk.

Pro účastníky byly připraveny vzdělávací aktivity a mohli využít i několika služeb poradců.

" Ať už v oblasti koncipování podnikatelského záměru, ekonomických kalkulací, ale hlavně při řešení hledání finančních příspěvků, což je nejstěženější problém pro začínajícího podnikatele. Bylo to i poradenství v oblasti účetnictví, daňové politiky, právní poradenství v  oblasti marketingových činností a tvorbě webových stránek," dodala Patkanová.

Během dvou let začalo podnikat 13 lidí. Svou živnost odstartovali nejčastěji v oblasti služeb. Masérské činnosti, kosmetické služby, ateliér živé keramiky, kresba, cestovatelství s výukou angličtiny a podobně.

"Účastníci přicházeli s cennými nápady a náměty a já bych jim chtěla popřát mnoho úspěchu a štěstí při jejich podnikání," uzavřela projektová manažerka.

V rámci projekt Karviná všemi deseti funguje v zázemí Business Gatu takzvaný one-stop-shop, funguje každý čtvrtek a poradit se sem může přijít může každý podnikatel  ohledně získávání financí nebo dotačních zdrojů.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků