Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se daří pomáhat začínajícím podnikatelům díky projektu Business Benefit

  • Karviná,

V Karviné se daří pomáhat začínajícím podnikatelům. V rámci projektu Business Benefit se podařilo nastartovat živnost 13 lidem. Podpora projektu spočívá v poradenství, konzultacích nebo finanční orientaci.

V Karviné dostal před dvěma lety zelenou projekt nazvaný Business Benefit Karviná. Slouží na podporu podnikatelských aktivit.

"Nositelem je statutární město Karviná, hlavním partnerem pak firma RPIC-ViP. Projekt podporoval dvě linie, ta první byla zaměřená na rozvoj podnikatelských kompetencí v návaznosti na zvýšení atraktivity zaměstnance pro budoucího zaměstnavatele na trhu práce a druhá linie byla zaměřená na rozjezd vlastního podnikání," vysvětlila Michaela Patkanová, projektová manažerka RPIC-ViP.

"Business Benefit Karviná je další z projektů, kterými se snažíme podporovat podnikání v našem městě. Byl velmi úspěšný, podařilo se nám přes sto lidí zapojit do tohoto projektu a někteří z nich započali své podnikání. Jsme za to rádi, držím jim palce, ať se jim daří a dělají to, co je baví," řekl náměstek primátora Lukáš Raszyk.

Pro účastníky byly připraveny vzdělávací aktivity a mohli využít i několika služeb poradců.

" Ať už v oblasti koncipování podnikatelského záměru, ekonomických kalkulací, ale hlavně při řešení hledání finančních příspěvků, což je nejstěženější problém pro začínajícího podnikatele. Bylo to i poradenství v oblasti účetnictví, daňové politiky, právní poradenství v  oblasti marketingových činností a tvorbě webových stránek," dodala Patkanová.

Během dvou let začalo podnikat 13 lidí. Svou živnost odstartovali nejčastěji v oblasti služeb. Masérské činnosti, kosmetické služby, ateliér živé keramiky, kresba, cestovatelství s výukou angličtiny a podobně.

"Účastníci přicházeli s cennými nápady a náměty a já bych jim chtěla popřát mnoho úspěchu a štěstí při jejich podnikání," uzavřela projektová manažerka.

V rámci projekt Karviná všemi deseti funguje v zázemí Business Gatu takzvaný one-stop-shop, funguje každý čtvrtek a poradit se sem může přijít může každý podnikatel  ohledně získávání financí nebo dotačních zdrojů.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků