Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dřinu ve vodě i na suchu zúročil plavec Ondra Kukrecht na MČR, několik disciplín vyhrál

  • Karviná,

Šestnáctiletý plavec a odchovanec karvinských Kosatek Ondřej Kukrecht dosáhl v prosinci loňského roku svého největšího úspěchu v dosavadní plavecké kariéře. Na mistrovství České republiky se mu podařilo zvítězit ve dvou kategoriích a stal se tak dvojnásobným nejlepším plavcem v dorostenecké kategorii. Medailí domů celkově přivezl čtyři.

Šestnáctiletý plavec a odchovanec karvinských Kosatek Ondřej Kukrecht dosáhl v prosinci loňského roku svého největšího úspěchu v dosavadní plavecké kariéře. Na mistrovství České republiky se mu podařilo zvítězit ve dvou disciplínách - 200 metrů prsa a 50m prsa a stal se tak dvojnásobným nejlepším plavcem v dorostenecké kategorii. Celkově si domů ale odvezl medaile čtyři. V disciplíně 100 metrů prsa doplaval druhý a zlatá medaile mu patří i za štafetu 4x50 metrů. 

Pocity byly super, rodiče byli rádi, trenér byl spokojený s výsledkem, věděl, že mám natrénováno. Konečně jsem prodal to, co jsem celou dobu chtěl, já jsem si víc přát nemohl než první den získat první zlatou medaili. Užíval jsem si tu atmosféru a to, že jsem dokázal vyhrát,” prozradil Ondřej. 

Ondra je odchovanec karvinských Kosatek. Nyní je studentem druhém ročníku na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových Ostrava, jeho trenérem je Libor Kohut. Disciplína na dvě stě metrů, mu vyhovuje nejvíc, nejvíc si v ní také věřil.

  “Věděl jsem, že pokud chci urvat nějakou medaili, tak tam mám největší šanci a druhý den, mě ta padesátka překvapila a věděl jsem, že můžu dobře zaplavat i stovku a to se potvrdilo,” dodal. 

Na tomto mistrovství zaplaval Ondra i svůj osobní rekord, dvoustovku si zlepšil dokonce o šest sekund. Ondra si dal za cíl zaplavat limit ME, kterého by se rád  zúčastnil. Šance bude mít dvě, první už za půl roku, druhou pak za rok a půl. 

“Jsou tam kvalitní časy, ale s trenérem jsme si řekli, že tomu dáme co nejvíc,” uzavřel Ondra. 

Ondrovi budeme držet palce, stejně jako ve splnění jeho dalších snů a cílů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy