Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Celé Česko čte dětem dostal v Karviné i hraný rozměr

  • Karviná,

V regionální knihovně v Karviné-Novém městě se uskutečnilo další setkání čtenářů v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Tentokrát projekt podpořil divadelní spolek Kolovrat z Petrovic u Karviné.

Celorepublikový projekt Celé Česko čte dětem dostal v Karviné trochu jiný rozměr, a to díky divadelnímu spolku Kolovrat.

"Divadelní spolek Kolovrat nás navštívil s tím, že nám předvede pohádku O veliké řepě, a my si nejdříve přečteme z knížky Adolfa Dudka "Povídej pohádku" právě pohádku O veliké řepě," řekla Světlana Stoklasová, knihovnice . 

Po přečtení známé pohádky přišel na řadu zmíněný divadelní spolek.
Kolovrat je ochotnický divadelní spolek, který byl založen v roce 2011 v Petrovicích u Karviné, v současné době má do 15 členů, dospělých i dětí. Hrají hry pro dospělé i pohádky pro děti.

"Soubor vznikl, vybrali jsme si hru, byla to taková pohádka pro děti i dospělé Třetí sudba. Čerpáme nebo si půjčíme pohádku od karvinského spisovatele Stanislava Filipa, za to mu děkujeme," řekla Renáta Burková, vedoucí spolku.

Další hru chystá Kolovrat pro dospělé. Jmenuje se Sedm žen na krku a premiéru bude mít 29. března v Petrovicích. V pohádce o Veliké řepě si zahrálo několik členů včetně dětí.

"Teď hraji kočičku. Máme zpětnou vazbu, že ty děti se smějí a mají z toho radost tak, to mě těší," prozradila Radomíra Krejčová, členka spolku. Petr Osif, další člen souboru dodal: "Je málo mužů v souboru, přidal jsem se, protože jsem byl pozván, baví mě to, rád hraji pro kohokoliv."

Více informací najdete na webových stránkách divadla Kolovrat.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

VOJMAR s.r.o. - závod 1 ČSA
Karviná
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Marlen Company, s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

STAVORENOL s.r.o.
Český Těšín
od 15 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků