Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné budou rekonstruovat odborné učebny a modernizovat zahrady u MŠ

  • Karviná,

V aule Obchodně podnikatelské fakulty, kde se konalo první letošní zasedání zastupitelů města.

V pořadí 10. zasedání zastupitelů města se uskutečnilo v aule Obchodně podnikatelské fakulty 20. ledna. Program obsahoval 28 bodů, 13 z nich se týkalo schvalování záměru realizovat rekonstrukce odborných učeben v pěti školách  a modernizace zahrad sedmi mateřských škol.

"Na dnešním zasedání zastupitelé schválili několik projektů, některé zásadní pro rozvoj školství v našem městě. Schválili se projekty, které byly připraveny do minulé výzvy, ale tehdy nebyly vybrány, to jsou ty rekonstrukce odborných učeben a také jsem rád, že se schválili záměr vybudování přírodních zahrad u MŠ. Stojí za úvahu, že jsme také opět schválili finanční prostředky na činnost sportovních klubů, ale i na činnost Permoníku a Májováku a Iniciativy Dokořán," řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń. 

Zastupitelé také schválili obecně závaznou vyhlášku o provedení speciální ochranné deratizace, 4. komunitní plán sociálních a návazných služeb, poskytnutí finančních příspěvků z rozpočtu města na podporu individuální bytové výstavby,  nebo OZV o místním poplatku za provoz systému, shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

"Ti občané, kteří mají vše v pořádku v rámci města, můžou počítat s tím, že v roce 2020 budou opět osvobozeni od placení poplatku za odpad. Ta finanční situace se trochu zhoršuje, na nakládání s odpady je daleko větší tlak, uvidíme, jak budeme schopni reagovat v roce 2021. Zatím bych to nechal otevřené, důležité je, že v roce 2020 bude nula," řekl primátor Karviné Jan Wolf. 

Dobrá zpráva pro město také je, že se letos začne konečně budovat obchvat města.

"Bude to stavba, spíš budeme muset být trpěliví, ta stavba bude trvat dva roky. Já jsem rád za to, že to vůbec začalo po těch třiceti letech. Teď to budeme muset vytrpět a věřím, že to do budoucna zklidní tu dopravu v Karviné a pomůže to i v rámci ekologie," uzavřel primátor.

Podrobnou reportáž o stavbě obchvatu připravujeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků