Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za štěňata odložená v Karviné k popelnici padne trest, policie už vyslýchá svědky

  • Karviná,

Za sedm štěňat odložených v tašce k popelnici padne trest. Majitele, který se jich bezcitně na začátku ledna zbavil, už vyslýchá policie. Štěňata skončila v útulku, díky rychlosti sociálních sítí a také naší reportáže už ale tráví další dny života v náruči nových majitelů.

Těchto sedm štěňat skončilo na přechodnou dobu v útulku poté, co je na začátku ledna v té době neznámý člověk bezcitně odložil k popelnici. Strážníci MP Karviná je hladová a prochladlá odvezli do útulku, kde se jim dostalo potřebné péče, štěňata prošla veterinární prohlídkou, karanténou a dostala i čip.

" Jsou to kříženci, je tam trochu ze staforda, cane corsa nebo německého ovčáka, je to kříženec něčeho takového," připomněl ošetřovatel v útulku David Konieczný.

Všech sedm štěňat už prožívá svůj život v nových domovech. Nabídli jim je čtyři ze sedmi zájemců prostřednictvím zveřejnění na facebooku, dva majitelé si je vyzvedli na základě prohlížení nabídky psů na webových stránkách útulku a jedno štěně našlo domov v Petřvaldě díky naší odvysílané reportáži.

"My jsme se dozvěděli o pejskovi z televize Polar, tak jsme se rozhodli, že si jednoho vezmeme, jestli bude ještě volný. Volali nám, že jeden poslední volný je, je to chlapeček, jmenuje se Monty," řekl nová majitelka štěněte Monika Kuboszková.

Na stránkách MP se také spustila  lavina diskuze a pátrání po člověku, který se jich takto zbavil.

"Využili jsme náš facebookový profil k informování občanů o odložených štěňatech a díky tomu se nám ohlásil svědek, který potvrdil majitele těch štěňat. Následně jsme věc prošetřili, oznámili policii a věc je teď šetřena jako týrání zvířat," vysvětlil ředitel MP Karviná Petr Bičej.

Jaký trest a v jaké výši v tomto případě padne, zatím není známo. Jasno bude až po skončení celého vyšetřování.

"Karvinští policisté se v současné době oznámením i nadále zabývají. Intenzivně prověřují veškeré indicie k případu. Shromažďují důkazní materiály jako například výpovědi zúčastněných osob," potvrdila Karolína Bělunková, mluvčí PČR . 

O výsledku vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy