Karviná má novou aplikaci pro hlášení závad a zjišťuje zájem občanů o Hobby dílnu

  • 16:31,
  • Karviná ,

Obyvatelům města začala sloužit nová webová aplikace pro hlášení závad. Město také zjišťuje zájem občanů o Hobby dílnu prostřednictvím dotazníku. Ten mohou lidé vyplnit do konce února.

Lidé v Karviné mohou hlásit městu problémy pohodlně od svého počítače díky nové internetové aplikaci. 

"Aplikaci najdou lidé na webové adrese zavady.karvina.cz, my jsme navázali na email, který fungoval řadu let, zavady@karvina.cz, aby se to lidem dobře pamatovalo. Ta aplikace funguje v rámci našeho nového mapového portálu. Člověk, který uvidí nějakou závadu na zařízení města, přijde na tu webovou stránku, klikne “přidat závadu”, klikne do mapy, kde tu závadu našel, napíše popis té závady a pokud má mobilní telefon u sebe a má to vyfoceno, vloží fotografii a pošle ji k nám. Také vybere druh té závady, to se pak rozdělí na ty pracovníky, kteří se o to starají, oni to dostanou do mailu a zpracují to. Ten občan to vidí, máme tam semafor, přijato, vyřizuje se a vyřízeno, pokud je to v oranžové barvě, tak se to vyřizuje, v zelené je to vyřízeno a občan ví, co se s tím dělo," popsal fungování aplikace mluvčí Karviné Lukáš Hudeček.

Současná e-mailová schránka zavady@karvina.cz bude fungovat pouze do 31. března 2020, poté její provoz končí. A ještě jedna novinka. Město Karviná v současné době zjišťuje zájem občanů o hobby dílnu.

BUDE V KARVINÉ HOBBY DÍLNA?

"Inspirací naší Hobby dílny je Fajna dílna v Ostravě, kde si lidé mohou vyzkoušet a hlavně vypůjčit různá zařízení a přímo na místě je použít pro svou práci a podnikání. My se tím chceme inspirovat v rámci projektu Karviná všemi deseti a teď zjišťujeme pomocí dotazníkového šetření u občanů, co by si v té dílně přáli - jestli to jsou šicí stroje, 3D tiskárna, speciální nástroje pro úpravu kovů a podobně. Lidé mohou vyplnit elektronicky dotazník, najdou ho na našem webu karvina.cz, pokud nemají internet nebo nechtějí to vyplňovat na internetu, mohou navštívit MIC či jakoukoliv pobočku regionální knihovny. Místo, kde by měla dílna být, se vybírá z více variant, vybere se ta nejvhodnější, záleží, co vše si tam budou lidé přát," doplnil Hudeček.

Dotazník mohou lidé vyplnit do konce února.
Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o. ul. Mírová
Karviná
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 24 790 do 53 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků