Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Víme, proč v Karviné přibývají pestré ploty u kontejnerových stanovišť

  • Karviná,

V Karviné přibývají kontejnerová stání opatřená dřevěnými stěnami, které brání rozfoukávání odpadu do širokého okolí. Pracovníci technických služeb vsadili na svou fantazii a toto oplocení má v různých částech města jinou podobu.

V létě loňského roku se v Karviné-Hranicích objevilo u kontejnerových stanovišť toto dřevěné oplocení jako pilotní projekt, který měl prověřit, zda tyto stěny zabrání rozšiřování odpadu do širokého okolí. Protože se ukázalo, že to má smysl, začaly tato zábrany ve městě přibývat.

"Pilotní projekt Zvelebení kontejnerového stání se ve městě Karviná osvědčil a plní svůj účel, na FB Karviná-oficiální stránka města jsme měli poslední zvelebení na ulici Božkova přišlo nám hodně podnětů, kde všude by chtěli občané mít takové stání také," řekla Martina Orgoníková, zástupkyně mluvčího Karviné.

Každé stanoviště opatřené těmito stěnami, vypadá jinak. Podobu vymýšlejí sami pracovníci technických služeb. 

"Snahou je, aby i to místo, kde se odkládá odpad, bylo veselé, aby k tomu přistupovali zodpovědně a lidé odkládali odpad kam mají, aby třídili," vysvětlil Emil Dostál, vedoucí provozu údržby TS Karviná.

Na ulici Majakovského přibyly stěny rovnou na dvou stanovištích.

"Tam se snažíme železné díly natřít barvou podle fasády domů, výplň je z modřínového dřeva, taky to vypadá velmi hezky," dodal Dostál.

Po vytipování vhodného místa se stanoviště nově vydláždí a opatří oplocením. V blízké době přibude takové oplocení například V Aleji a U Lesa, jedno z dalších by mohlo mít podobu černobílých kláves.
Šakalí léta / muzikál

Dnes
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

Zítra
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

STASEKO PLUS s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků