Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce policistů přímo souvisí s pocitem bezpečí obyvatel v Karviné

  • Karviná,

Bezpečnostní situace na Karvinsku je stabilizovaná. Vyplývá to z policejní statistiky za loňský rok. Vedle pokut za odhalené přestupky mají policisté z Karvinska na kontě také celou řadu zásahů proti pachatelům trestných činů. Ty nejlepší muže a ženy zákona byli také za svou práci oceněni.

POLICISTA ROKU A BILANCE ROKU 2019

Bezpečnostní situace na Karvinsku je stabilizovaná. Vyplývá to z policejní statistiky za loňský rok. Vedle pokut za odhalené přestupky mají policisté z Karvinska na kontě také celou řadu zásahů proti pachatelům trestných činů. Ty nejlepší muže a ženy zákona byli také za svou práci oceněni.

Policisté na Karvinsku mají za sebou velmi náročný, ale úspěšný rok. Podařilo se jim například odhalit pachatele celé série krádeží vozů Škoda Octavia. Díky náročnému ověřování DNA u desítek vytipovaných narkomanek byla odhalena žena, která v Karviné zabila svou novorozenou dcerku. Mezi úspěchy jsou rovněž odhalené varny pervitinu a pěstírny konopí. 

“V roce 2019 zaevidoval územní odbor Karviná 4733 trestných činů. Z nich bylo během roku 53 procent objasněno a dá se říci, že bezpečnostní situace v okrese Karviná je stabilizovaná. Policisté se věnují jak veřejnému pořádku, tak samozřejmě i objasňování kriminality. Co se týká pořádkové služby, mimo jiné zajišťujeme také sportovní utkání, kulturní a společenské akce a další akce, na kterých je větší množství občanů. V rámci kriminální služby se nám podařilo objasnit několik hezkých sérií trestných činů. Například to byly krádeže vozidel Škoda Octavia. Podařilo se nám objasnit a zajistit pachatele, kteří obchodovali s nekolkovanými cigaretami. Dále bych vyzdvihl činnost Toxi týmu, kdy se nám podařilo realizovat 43 případů, ať už to byli dealeři, případně varny pervitinu nebo pěstírny konopí. Co se týká situace v dopravě, došlo loni na Karvinsku k 8 nehodám se smrtelnými následky. V rámci dopravy se nám podařilo zjistit pachatele 810 přestupků, kteří požili alkohol, případně omamné a psychotropní látky. V souvislosti s tím bych také zmínil, že se nám ve 26 případech podařilo těmto řidičům zajistit jejich vozidla, která následně propadnou nebo propadla státu,” řekl vedoucí Územního odboru Policie ČR v Karviné Miloš Pollak. 

Práce policistů přímo souvisí s pocitem bezpečí obyvatel v Karviné

“My v rámci Bezpečné Karviné, v projektu, který běží už několik let, spolupracujeme i s Policii České republiky a jsme moc rádi, že ta spolupráce je na velmi dobré úrovni,” uvedl náměstek primátora Karviné Miroslav Hajdušík (KSČM). 

Snižovat kriminalitu pomáhá také prevence. 

“Policie na Karvinsku se věnuje mimo jiné také neméně důležité preventivní činnosti, a to od dětí až po seniory. U dětí se můžeme zaměřit na jejich vlastní bezpečí a na bezpečí v dopravě, u seniorů je to ochrana seniorů před podvodníky,” dodala preventistka Policie ČR Zlatuše Viačková.

Každoročně jsou také oceněni ti nejelpší muži zákona a to v rámci akce POlicista roku. Oceňování proběhlo v havířovském kulturním domě Radost. Poděkování a ocenění převzali policisté z celého Karvinska za dobře odvedenou práci i za službu v zahraničí. Z Karviné převzal ocenění například Radoslav Gelatka. U policie slouží 23 let.

"Na té práci mě baví, že je různorodá, pokaždé se člověk setká s něčím novým. Musím říct, že teď kolegové, co jsou venku, to mají čím dál náročnější ta práce, těch zákroků přibývá, je to náročnější na té ulici," řekl Gelatka.

Mezi oceněnými policisty roku byli i technici, nebo vyšetřovatelé. 

"Územní odbor Karviná je nejzatíženější odbor v rámci ČR. Takže policisté, kteří tady pracují, musí být profesionálové. Myslím, že to prokazují každodenně při výkonu své služby v ulicích. Mohu říct, že se nám v loňském roce mírně podařilo snížit nápad trestné činnosti. Bezpečnostní situace v regionu je stabilizovaná,” řekl  40 vedoucí Územního odboru PČR Karviná Miloš Pollak. 

Na Karvinsku začal rovněž pracovat tým, který je zaměřený na kyberkriminalitu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy